verze pro tisk

Aby nehty do společnosti mohly

21. březen 2014

Nehty jsou vizitkou každé z nás, proto bychom o ně měly náležitě pečovat. Ať už sedíte u lékaře v čekárně, ve škole nebo kdekoli jinde na veřejnosti - Vaše ruce jsou pozorovány okolím. Stačí, když si uděláte doma chvilku čas jen samy pro sebe.

Čisté ruce - základ

Hlavní je, odstranit nečistotu, která se skrývá pod nehtem. Nepoužívejte ostré věci. Pokud máte delší nehty na rukou, je možné použít nehet palce druhé ruky na „vyškrábnutí“.

Pokud máte nehty čisté, zarovnejte nehty pomocí nůžtiček a nebo pilníku. Místo kovového doporučuji použít papírový či skleněný pilník. Jsou totiž k nehtům šetrnější.

Pokud máte spilováno do tvaru, jaký jste si představovala (pokud se Vám požadovaný tvar nepovede spilovat hned na poprvé, vůbec to nevadí. Časem si osvojíte způsob, kterým dosáhnete požadovaného tvaru), pak stačí už jen nanést bezbarvý lak.

Elegantní laky

Bezbarvých laků je na trhu nepřeberné množství. Může to být například bezbarvý lak s efektem vybělení nehtů či zpevnění, který můžete zakoupit ve specializovaném e-shopu Rajnehtu.cz, kde najdete i další užitečné potřeby na úpravu vašich nehtů. Nehty nemusí být křiklavě červené, dlouhé a drahé. Tato jemná úprava, provedená za pár minut, je velmi elegantní a nenucená.

Jaké vitamíny nehtům dodat?

Velmi důležitá pro nehty je vaše životospráva. Pokuste se jíst čerstvou zeleninu a ovoce. Zejména pak vitamín A, který je obsažen v mrkvi, špenátu, melounu, zelí, brokolici, kukuřici a dýni.

Vitamín E, který nalezneme v cibuli, cuketě, chřestu, květáku, kedlubně, olivách a z ovoce pak třeba švestky a třešně. Důležitý je i vitamín C, který nejvíce obsahuje šípek, černý a červený rybíz, kiwi, pomeranč, citron, zelí a mrkev. V neposlední řadě musíme zmínit i zinek, který si doplníme především konzumací ořechů, jater, fazolí, dýňových semen a mléka.

Vitamín B12 je poněkud složitější do svého jídelníčku získat. Objevuje se v malém množství v mléce, tvarohu, sýru a vejcích, pivu a pak nejvíce v býčích játrech.

Nehty potřebují i vodu

A k tomu všemu nezapomínejte dostatečně pít. Nebuďte ve stresu a určitě nezanedbávejte spánek.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Modeláž nehtů UV gely

Modeláž nehtů UV gely

Péče o nehty patří mezi základní věci, na které nesmíme zapomínat. Nevypadá příliš dobře, pokud máme špínu za nehty, nebo máme nehty dokonce okousané či polámané. Velkou péči nehtům věnují především ženy. Ty dosti často používají k modeláři nehtů takzvanou gelovou metodu, při níž je využívána UV lam…

Módní doplněk: designové šperky na zakázku

Módní doplněk: designové šperky na zakázku

Zdravý životní styl jde ruku v ruce s módou. Ženy, které chtějí vypadat dobře, by se tak měly zaměřit nejen na péči o své tělo a zdraví, ale měly by se též dobře oblékat a nosit módní doplňky. Velmi pěkně působí, když si žena na sebe vezme do společnosti elegantní kostýmek, který obohatí o nějaké pě…


Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Každá žena, která chce vypadat krásně, by čas od času jistě měla zajít do některého z wellness a relaxačních center. To samo o sobě prospívá jejímu vzhledu, nicméně ani dokonalá postava, štíhlé tvary a krásně napnutá a zdravá pokožka nestačí k tomu, aby se žena ve společnosti mohla cítit jako ryba v…

Pořiďte si saunu a vířivou vanu přímo k Vám domů

Pořiďte si saunu a vířivou vanu přímo k Vám domů

Relaxace může mít mnoho podob. Někomu stačí, když si jednou za čas zajde do salonu krásy na masáž či do nějakého wellness centra do vířivky, bazénu nebo sauny. Najde se však stále více lidí, kteří právě vířivé vany a sauny vyhledávají často a nejraději by některé z těchto zařízení měli přímo doma.