verze pro tisk

Aloe vera: Rostlina, jejíž výtažky mají pozoruhodný vliv na lidské zdraví

11. červen 2013

Blahodárné účinky výtažků z rostliny aloe vera jsou známy již po celá staletí, dokonce by se dalo říci, že po celá tisíciletí, neboť její využití se datuje už do dob starověkého Egypta. V současné době se s aloe vera můžeme setkat zejména v přírodních kosmetických přípravcích, lze ji však pořídit také přímo v koncentrovaných gele.

Aloe vera: Rostlina, jejíž výtažky mají pozoruhodný vliv na lidské zdravíAloe vera: Rostlina, jejíž výtažky mají pozoruhodný vliv na lidské zdraví

Aloe vera gel i další přípravky, které obsahují výtažky z této sukulentní rostliny, mají mnoho pozitivních a prokazatelných účinků na lidský organismus a pokožku.

Vitamíny, které aloe vera obsahuje

Aloe vera obsahuje několik desítek důležitých látek. za všechny lze jmenovat například vitamíny. V rostlině byl zjištěn výskyt vitamínů C a E, které jsou pro naše tělo důležitými látkami, neboť mají dobré antioxidační vlastnosti.

Další důležité látky v aloe vera

Dále pak aloe vera obsahuje také důležité minerální látky, jako jsou zinek, vápník, draslík nebo hořčík. Nechybí v ní ani enzymy, které podporují trávení. V kosmetických přípravcích se aloe vera vyskytuje také z toho důvodu, že obsahuje mastní kyseliny, které mají protizánětlivé účinky.

Určitě dobře víte, že aloe vera gel se používá také na rychlejší hojení popálenin pokožky. To je dáno tím, že obsahuje emodin, který má schopnost tišit bolest.

Výtažky z aloe jsou vhodné pro děti i dospělé

S ničím se to nemá přehánět. Ovšem využívání aloe vera v rozumné míře je rozhodně pozitivní pro naše tělo a pokožku. Ne nadarmo jej do svých přípravků využívá prakticky každá kvalitní kosmetická firma. Látky z aloe vera jsou navíc vhodné i pro citlivé lidi a děti.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!

Goji pro zdraví a pro krásu

Goji pro zdraví a pro krásu

Goji jsou plody kustovnice čínské rostoucí na středně velkých keřích. Tyto keře kvetou drobnými fialovými květy a plody goji vypadají jako malé červené bobulky. Goji- kustovnice čínská je známá hlavně díky své prospěšnosti pro lidský organismus. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, jako je napří…


Udělejte něco pro své zdraví a skoncujte s kouřením

Udělejte něco pro své zdraví a skoncujte s kouřením

Kouření je zlozvykem, který si bohužel neodpustí asi třetina dospělých v České republice. Asi všichni tušíte, že cigarety neprospívají vašemu zdraví. Skoncovat s kouřením je však poměrně obtížné, jde o návyk, kterého se člověk i s pevnou vůlí zbavuje jen velmi těžko. Přesto existuje způsob, jak si s…

Glucamedic Komplex- Přírodní řešení pro zdraví

Glucamedic Komplex- Přírodní řešení pro zdraví

Opět nám nastal podzim a počasí se začalo velice výrazně ochlazovat. U většiny z nás se začala projevovat podzimní únava, častá špatná nálada a celkově se necítíme ve své kůži. Pokud také patříte do této skupiny lidí, je načase zasáhnout. Glucamedic Komplex nabízí skvělé přírodní řešení, jak se těch…