verze pro tisk

Krása z přírody

12. říjen 2010

Touha po kráse je stará jako lidstvo samo. Od nepaměti se ženy líčily a krášlily, pečovaly o svoji pleť i vlasy. Protože neexistovaly žádné drogerie ani chemické přípravky, musely si vystačit s bylinkami a bohatstvím přírody. Přesto byly jejich vlasy pevné a pleť zdravá.

Dnes se k přírodě opět vracíme a učíme se brát si z ní to nejlepší. Přírodní krémy s bylinnými výtažky, kosmetika z mrtvého moře, bylinné oleje a balzámy, přírodní bahno, sůl do koupele… To vše nám pomáhá udržet si krásu a zdraví.

Reklama

Proč dát přednost přírodní kosmetice

Může ale přírodní krém vyhladit vrásky nebo vyléčit problematickou pleť? Pokud je opravdu kvalitní a vyberete ten správný, tak ano. Výtažky z bylin a rostlin se používají i v „normální“ kosmetice, která je ovšem také plná syntetických látek, jež mohou pleť poškodit.

Biokosmetika , která využívá bohatství přírody, se ale obejde bez jakékoli chemie. Nemusíte se proto bát alergické reakce, nepříjemného podráždění pleti, hormonálních problémů nebo dokonce rakoviny.

Bylinky pro krásu i zdraví

Byliny se využívají nejen v krémech, ale ocení je i vaše vlasy, kterým dodají chybějící lesk, zdraví a sílu. Zapomeňte na chemický obsah běžných šampónů. Ty často obsahují škodlivé látky, jako jsou například parabeny, jež vyvolávají alergické reakce.

Hledáte tu pravou bylinku pro vaše vlasy? Obecně lze říci, že na každý problém existuje nějaká bylinka. Například kopřivy vám pomohou od mastných vlasů. Pro suché vlasy se hodí levandule, květy černého bezu nebo podběl. Pro husté vlasy použijte lipový květ nebo přesličku.

Zdraví a krása

Krása je spojena se zdravím, a to nejen fyzickým, ale i psychickým. Pokud se cítíte dobře, vaše okolí vás bude vnímat jako příjemnější a krásnější. Psychické problémy se často projevují i navenek – dobrým indikátorem je například pleť. Někomu se ze stresu zhorší akné, jinému vyrazí opary. Proto byste neměli zapomínat ani na dostatečnou a pravidelnou relaxaci . I při té vám pomohou bylinky.

Relaxace s přírodními produkty

Znáte to kouzlo horké vany, do které jste přidali bylinnou sůl nebo vonný olej? Pak jen zavřete oči a vnímejte vůně, které léčí vaši duši. Veškeré myšlenky a starosti ze sebe smyjte. Relaxační koupele si dopřávejte alespoň jednou za čtrnáct dní.

Pokud máte problémy s pokožkou (ekzém, lupenka, akné) nebo vás trápí revma či artróza, doporučují se rašelinové koupele. Nemusíte kvůli tomu jezdit zrovna do lázní. Dnes si takovou koupel můžete připravit i doma. Záleží jen na vás, zda dáte přednost pěnivé či nepěnivé koupeli nebo zda si vyberete rašelinovou koupel s avokádem či s jiným výtažkem.

Krása z přírody: Rady a tipy

Líbí se vám myšlenka přírodní kosmetiky a blahodárných účinků bylin? Rozhodli jste se, že už vaše vlasy ani pleť nebudete trápit chemií?

Na stránkách www.krasaprirody.cz vám přinášíme rady a tipy, jak poznat kvalitní biokosmetiku, jak si doma připravit přírodní pleťové nebo vlasové masky a jak si pomocí přírodních produktů udržet krásu a zdraví .

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Zázrak z přírody - Dóliva

Zázrak z přírody - Dóliva

Na dnešním trhu existuje až neuvěřitelně mnoho značek, které nabízejí kvalitní přírodní kosmetiku. Stojíme tedy před zásadním problémem, kterou značku si pro nás vybrat. Většina z nás by upřednostnila jednu značku, která nabízí péči jak o obličej a tělo, tak i o naše vlasy. A přesně takovou péči nám…

Zubní implantáty, aneb co dělat, když už nemáte od přírody krásné zuby?

Jen málokdo z nás si zachová až do pozdní dospělosti zuby, které budou stále ve výborném stavu. Bohužel některým příroda nenadělila hezké zuby ani od malička. Nicméně dnes existují různé metody a postupy, jak získat zuby, které budou opět krásné. Vraťme se ale do doby, kdy už vám přece jen roky přib…


Lymfatické masáže v Brně

Velmi účinným procesem, který pomáhá při hubnutí, odstraňování celulitidy a slouží také k rychlejší regeneraci dolních i horních končetin, jsou lymfatické drenáže, též zvané jako lymfodrenáže. Lymfatický systém slouží k detoxikaci a dekontaminaci lidského organismu. Pokud pracuje správně, posiluje t…

Neinvazivní liposukce: Bez operace a bez bolesti

Neinvazivní liposukce: Bez operace a bez bolesti

Toužíte po dokonalé postavě a udělali jste pro to už maximum? Jenže pořád bez požadovaného výsledku? Jak získat skvělou postavu bez mnoha hodin tvrdého a namáhavého cvičení? Možná vás jako způsob, jak se zbavit přebytečného tuku napa