verze pro tisk

Jak na popraskané rty?

6. prosinec 2010

Venku je zima a mráz. Zimní radovánky jsou příjemné, ale negativně se podepisují na našich vlasech i pokožce. Zvláště citlivě na zimu reagují rty. Jak se zbavit popraskaných rtů?

Jak na popraskané rty?Jak na popraskané rty?

Rychlým řešením, po němž sáhne většina z nás, je balzám na rty z drogérie. Ten ale obsahuje látky z ropy, které pokožka nevstřebá, a proto rty ve skutečnosti neléčí. Proto musíte balzám na rty nanášet opakovaně a pokožka je stejně stále popraskaná.

Med popraskané rty vyléčí

Existuje ale několik alternativních řešení, jak se popraskaných rtů zbavit. Skvělým pomocníkem v boji proti popraskaným rtům je med. Stačí, když si ho občas namažete na rty a necháte ho vstřebat. Med můžete také smíchat například s tureckou kávou nebo mletými oříšky a rázem vytvoříte přírodní peeling na rty.

Vyrobte si balzám na rty doma

Balzám na rty si můžete vyrobit i doma. V malém hrnečku zahřejte asi dvě lžíce jojobového oleje, předejte dvě lžíce včelího vosku a promíchejte. Nakonec do směsi přidejte pár kapek vonného esenciálního oleje (například mátového nebo levandulového), nalijte ji do keramické nebo plechové dózičky a nechte vychladnout. Balzám uchovávejte v chladu.

Co zabírá na popraskané rty?

Pokud se vám nechce vyrábět si balzám doma, zajděte si do některé z prodejen přírodní kosmetiky, kde najdete přírodní balzámy na rty. Většinou obsahují výtažky z medu, včelího vosku nebo aloe vera. Na popraskané rty také zabírá bambucké máslo.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Léčivé účinky včelího vosku a propolis

Léčivé účinky včelího vosku a propolis

Znáte včelí vosk a propolis? Podívejte se na jejich léčivé účinky, které vám pomohou při zdravotních a kosmetických problémech.

Bylinky proti chřipce a bolesti

Bylinky proti chřipce a bolesti

Léky bereme jako samozřejmost, a když nám není dobře, ihned po nich saháme. Rozumnou alternativou prášků jsou bylinky, které nám pomohou překonat nachlazení, kašel, horečku i další neduhy. Nechte se inspirovat bylinnými recepty našich babiček.