verze pro tisk

Rady a tipy jak pečovat o vlasy v zimě?

2. listopad 2010

Krásné a lesklé vlasy nejsou zadarmo. Jen málokomu příroda nadělí bohatou a zdravou hřívu. Většina z nás musí svým vlasům věnovat péči. Naštěstí jsou již pryč doby, kdy byl k dostání jeden druh šampónu a o kvalitních vlasových kondicionérech jsme si mohli nechat zdát.

Rady a tipy jak pečovat o vlasy v zimě?Rady a tipy jak pečovat o vlasy v zimě?

Péče o vlasy podle typu

Péči o vlasy je třeba přizpůsobit typu vlasů, který máme. Nejčastějšími vlasovými problémy jsou mastné vlasy, lupy, lámavé a suché vlasy. Zohlednit bychom ovšem měli také roční období.

Jinak jsou vlasy namáhány v létě a jinak v zimě, kdy se často střídají teploty (venkovní mráz a přetopené místnosti) a vlasy se nám také častěji mastí pod čepicí. Vzhledem k tomu, že zima se kvapem blíží, neuškodí podívat se na to, jak o vlasy pečovat.

Péče o vlasy v zimě

Problémy s vlasy můžeme pozorovat už na podzim – vypadávají nám totiž častěji než v létě. Se snižující se venkovní teplotou pak vlasy ztrácejí na lesku, jsou matné a lámavé.

Vlasům nesvědčí střídání studeného a horkého vzduchu, který vlasy vysušuje a oslabuje – proto se pak více třepí a lámou. Vlasům neprospívá ani nedostatek slunečního záření, které pokožku dezinfikuje a vysušuje (také proto se vlasy v zimě častěji mastí).

Pro správnou péči o vlasy je důležitá kvalitní vlasová kosmetika. Na podzim bychom měli vyměnit šampón i kondicionér a vybrat takové, které budou působit preventivně proti problémům, jež přináší zima.

Pokud máte problém s mastnými vlasy, vyberte si šampon proti mastným vlasům. Dále dbejte na to, aby vlasová kosmetika obsahovala výživné látky a nezatěžovala zbytečně vlasy (skvělá je např. vlasová kosmetika Loreal).

Vlasové masky a jídelníček

Kvalita vlasů odráží ale i náš zdravotní stav. Proto bychom měli dbát na správnou skladbu jídelníčku, který by měl obsahovat dostatek vlákniny a vitamínů (především B). Nezapomínejte proto ani v zimě jíst dostatek ovoce a zeleniny, luštěnin i obilovin. Pokud máte sklon k mastným vlasům, omezte konzumaci tuků a cukrů.

Pravidelná péče o vlasy by měla zahrnovat také vlasové masky. Vyrobit si je můžete jednoduše i doma.

Velmi efektivní je například olivový vlasový zábal – olivový olej vetřete do vlasů, zakryjte je igelitem a pak ručníkem. Nechte působit 15 minut a pečlivě smyjte. Pokud máte mastné vlasy, přidejte do oleje stejné množství citrónové šťávy.

Vypadávání vlasů zmírníte, pokud do vlasové pokožky budete pravidelně vtírat cibulovou šťávu. Lámavým vlasům zase pomůže maska připravená z jednoho banánu, žloutku a pěti lžic olivového oleje.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jak ochránit pleť v zimě? Řešení pro namáhanou pokožku a vlasy

Jak ochránit pleť v zimě? Řešení pro namáhanou pokožku a vlasy

Přichází zima a s ní i náročnější podmínky, s kterými se musí naše pokožka a vlasy vyrovnávat. Pokožka je nyní mnohem citlivější než v létě, často nás svědí, máme pocit, že je napnutá a suchá. Zimní počasí nedělá dobře ani našim vlasům – bývají suché, bez lesku a třepí se. Jak těmto problémům předej…

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Máte kratší vlasy a nechcete čekat, až vám znovu dorostou do délky, na níž jste byli zvyklí? Pak vyzkoušejte metodu prodloužení vlasů, kdy využijete takzvané clip in vlasy. Clip in vlasy levněa velmi rychle dokáží zajistit, že budete mít opět krásně dlouhé a husté vlasy, a to doslova během několika…


Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

O pleť je potřeba se neustále starat tak, aby byla neustále svěží a mladistvá. Pokud již od mládí nebudete o svoji pleť dostatečně pečovat, vymstí se vám to velmi rychle jejím zestárnutím, které se projeví vznikem vrásek, jejím protažením a dalšími ú

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Trápí vás suché vlasy nebo máte vlasy poškozené barvením? Vadí vám roztřepené konečky? Není nic snazšího, než si