verze pro tisk

Zdravotnické pomůcky pro imobilní občany

17. duben 2013

Ani zdravý životní styl nikomu z nás nezaručí, že bude po celý život vitální a zdravý. Nemoci a zranění si nevybírají, mohou se přihodit opravdu každému člověku. Poměrně hodně lidí trpí tím, že nejsou zcela mobilní, to znamená, že mají zhoršenou možnost pohybu. V drtivé většině jde o seniory, ovšem imobilní občané se najdou i mezi mladou a střední generací.

Zdravotnické pomůcky pro imobilní občanyZdravotnické pomůcky pro imobilní občany

Imobilita přináší mnohé útrapy v každodenním životě. Ti lidé, kteří nemají problémy s končetinami a nesedí na invalidním vozíku, často nechápou, jak složitý může pro imobilní lidi život být. Problémy nastávají při pohybu po domě i na veřejnosti, ale také při konání hygieny, zkrátka téměř při všem.

Naštěstí dnes existují velmi kvalitní zdravotnické pomůcky pro imobilní pacienty, které jim značně usnadňují život a pomáhají jim překonat různé útrapy a potíže, s jejich řešením by jinak měli ohromné starosti a neobešli by se bez cizí pomoci.

Pomůcky do koupelny a na toaletu

Klasickým příkladem jsou třeba zdravotnické pomůcky do koupelny. Jedná se třeba o různá madla, která pomáhají imobilním občanům snadněji se dostat do sprchy či koupelny, dále pak také o sprchovací stoličky, vanové sedačky či například praktické protiskluzové podložky.

Imobilní pomůcky pro pacienty se dají nainstalovat také na toaletu. Každý, kdo má zhoršený pohyb a je upoután na invalidní vozík, případně chodí o berlích apod., jistě ocení, pokud má možnost použít toaletní pomůcky pro imobilní, které usnadní pohyb na toaletě. V tomto případě jsou používány třeba toaletní stoličky a sedačky. Pro pacienty, kteří jsou trvale upoutáni k lůžku, je zas nezbytné využívat bažant či jiné láhve na moč.

Postele a zvedáky pro imobilní lidi

Lidé, kteří mají tak velké problémy s pohybem, že většinu času tráví na lůžku, je samozřejmě podstatná kvalita postele. Ta musí být nejen pohodlná, ale ideálně také polohovatelná tak, aby pacient mohl alespoň částečně měnit polohy. Praktickými pomůckami k postelím pro imobilní lidi jsou pak zvedáky, pomocí nichž lépe vstávají z postele.

Postele a zvedáky patří mezi vůbec nejdůležitější zdravotnické pomůcky, které jsou určeny pro lidi s sníženou pohyblivostí. Pomůcek, které pomáhají imobilním občanů lépe snášet jejich postižení, je však mnohem více. Ať už se jedná o zdravotnické pomůcky na toalety, do koupelen či další.

Komerční sdělení

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Kadeřnické potřeby

Kadeřnické potřeby

Jste profesionální kadeřník, nebo se chcete starat o své vlasy, aby byli krásné a zdravé? Sháníte kvalitní kadeřnické potřeby? Podívejte se na náš internetový obchod HairCosmetics a objednejte si veškeré potřeby pro Vaše krásné vlasy právě u nás. Nabízí Vám kvalitní šampóny, kondicionéry, masky, ba…

Kurzy pro relaxaci a zlepšení zraku

Kurzy pro relaxaci a zlepšení zraku

Máte unavené oči? Možná si říkáte, že pro zlepšení zraku nic moc kromě konzumace mrkve neuděláte. To by byla ovšem chyba. Stejně jako každý jiný sval nebo orgán v těle i o oči můžeme pečovat a trénovat jej. A taky bychom měli pečovat!