verze pro tisk

Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže změna životního stylu i kosmetika

19. leden 2016

Vypadávání vlasů je nepříjemným problémem, který se týká především mužů, méně častěji se pak vyskytuje u žen. Vliv na kvalitu a množství porostu na hlavě má celá řada faktorů. Pokud vás děsí představa, že za pár let budete plešatí, nebo už vidíte, že vlasy citelně ubývají, je na čase s tím něco dělat. Co? To vám poradím v dnešním článku.

Zdroj: inhair.czZdroj: inhair.cz

Hlavní příčiny vypadávání vlasů

V první řadě je třeba zmínit hlavní příčiny. Někdy se jako hlavní uvádí genetické dispozice. Muži, jejichž předci měli lysinu na hlavě, mají zkrátka vyšší předpoklad, že i oni budou trpět stejným problém. A právě zde je vhodné začít s vypadáváním vlasů bojovat co nejdříve.

Mezi další faktory patří kupříkladu špatná strava, kdy organismu nedodáváte potřebné vitamíny a minerály. Vlasy potřebují ke svému zdraví hlavně vitamíny B, C a E. Kromě toho zlepšuje jejich kvalitu také přísun železa a zinku.

V neposlední řadě kvalitu vašeho porostu ovlivňuje i životní styl. Pokud jste často ve stresu a zbytečně se nervujete, vypadávání vlasů se vás může dříve či později týkat.

Co dělat, aby vlasy nepadaly?

Záleží na faktorech, které mohou za vypadáváním stát. Snažte se tedy vyhnout všem uvedeným příčinám, které jsem zmínil výše.

Pomůže však i moderní kosmetika. V obchodech se dnes dá zcela běžně zakoupit speciální šampón proti vypadávání vlasů, který obsahuje významné živiny a látky, bez nichž vlasy ztrácejí svoji vitalitu.

Jako konkrétní produkt bych doporučil také intenzivní loción proti vypadávání vlasů. Jde o roztok, který obsahuje výtažky ženšenu, Ginkgo Biloby a dalších látek. Mají pozitivní účinky na revitalizaci vlasů.

Jako doplněk skvěle funguje vlasová kosmetika Salerm. Je vhodná jako prevence proti vypadávání. Nechcete-li být za pár let plešatí, je třeba tuto či podobné kosmetické přípravky zkoušet. Sada proti vypadávání vlasů sice něco stojí, ale rozhodně tím nic nezkazíte. Moderní kosmetika proti vypadávání vlasů je odborně vyzkoušená a certifikovaná, nemůže tak být nijak zdravotně závadná.

Salerm sada proti vypadávání vlasů obsahuje výrazné množství přírodních složek. Kromě zmiňovaných jsou to třeba ještě extrakty z lopuchu většího, kaštanu, olej z růže morušové, kukuřičný olej, mentol a sójový protein. Všechny tyto látky mají pozitivní vliv na kvalitu a zdraví vlasů.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů u žen

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů u žen

Příliš se o tom nemluví, ale vypadávání vlasů není pouze mužskou záležitostí. Padání vlasů může samozřejmě postihnout také ženy. Jeden z výzkumů dokonce přinesl zjištění, že každá čtvrtá žena trpí problémy, které souvisí s padáním vlasů. Bývá to spojeno například s menopauzou, nebo může vypadává…

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Nedaří se vám vyřešit problém s lámáním vlasů a hledáte možnosti, jak zvýšit jejich odolnost? Pak pozorně čtěte následující řádky. Přinášíme vám pár tipů, které mohou přispět ke zdraví vašich vlasů.


Máte kožní problémy? Pomůže vám detoxikační lázeň

Máte kožní problémy? Pomůže vám detoxikační lázeň

Při kožních problémech je zapotřebí mnohem důkladněji pečovat o svou pokožku. Rozhodně se vyhýbejte používání krémů a dalších přípravků, které jsou agresivní a obsahují chemické látky. Mohly by totiž způsobit zhoršení potíží. Naopak vřele doporučuji dělat si pravidelnou vodní lázeň. Stačí si napusti…

Třezalka pomůže nejen při depresích

Třezalka pomůže nejen při depresích

Nepřehlédnutelně žlutou bylinku teď můžete při výpravě do přírody vidět téměř všude. Jak třezalku bezpečně poznáte? Jak si připravit blahodárný třezalkový čaj, který je obzvláště účinný na jakékoliv deprese?