verze pro tisk

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

21. duben 2015

Nedaří se vám vyřešit problém s lámáním vlasů a hledáte možnosti, jak zvýšit jejich odolnost? Pak pozorně čtěte následující řádky. Přinášíme vám pár tipů, které mohou přispět ke zdraví vašich vlasů.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Lámání vlasů patří k nejčastějším potížím. Způsobuje je zejména špatná péče o vlasy, ale také nezdravá výživa a závažnější zdravotní problémy. Jedině odstranění všech příčin vede k zabránění jejich dalšímu lámání.

Mytí a česání vlasů

Pokud jde o péči, zaměřte se především na pravidelné mytí vlasů. Používejte však pouze kvalitní šampony s kondicionérem.

Dále byste měli vědět, jak se česat. Základní pravidlo zní: nikdy si vlasy nečesejte v okamžiku, kdy vyjdete ze sprchy, a jsou mokré. Vyčkejte, až oschnou. K vyčesání používejte vhodný hřeben. Pokud máte delší a hustší vlasy, je lepší zvolit spíše kartáč.

Lámání vlasů se týká mužů i žen. U žen problémy způsobuje nejen špatná péče, ale i příliš časté odbarvování, které vlasy zbavuje vitality. S odbarvováním to raději nepřehánějte.

Přísun vitamínů a dalších látek

Dále se zaměřte na stravu. Vlasy potřebují dostatečný přísun vitamínů, hlavně vitamíny B, C a E. Kromě toho zařaďte do svého jídelníčku potraviny, jež obsahují zinek, železo a vápník.

Vlasy potřebují rovněž keratin. Kromě běžné stravy je vhodné užívat potravinové doplňky, které jeho tvorbu podporují. Příkladem je produkt Clinical Hair-care. Jedná se o doplněk stravy podporující růst vlasů. Dodává jim potřebné živiny a látky (včetně aminokyselin). Vlasy jsou pak nejen zdravější, ale navíc se zvyšuje jejich odolnost vůči lámání.

Trvalé potíže mohou ukazovat na vážnější zdravotní problém

Lámání vlasů často značí závažnější zdravotní problémy. Typicky se objevuje v případě, že máte potíže se štítnou žlázou. Proto bych doporučil návštěvu lékaře, pokud vám změna stravy ani důsledná péče o vlasy nepomáhá a stále se lámou a mastí.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

Ani zdravý životní styl nám nezaručí, že se našemu tělu nevyhnou zdravotní potíže a onemocnění. Mnoho lidí má v dnešní době problémy se zrakem. Zhoršený zrak přitom může být způsoben několika faktory. Ke zdraví očí významně přispívá zdravá strava, oči jsou orgánem, který pro svoji správnou činnost p…

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů u žen

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů u žen

Příliš se o tom nemluví, ale vypadávání vlasů není pouze mužskou záležitostí. Padání vlasů může samozřejmě postihnout také ženy. Jeden z výzkumů dokonce přinesl zjištění, že každá čtvrtá žena trpí problémy, které souvisí s padáním vlasů. Bývá to spojeno například s menopauzou, nebo může vypadává…


Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže změna životního stylu i kosmetika

Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže změna životního stylu i kosmetika

Vypadávání vlasů je nepříjemným problémem, který se týká především mužů, méně častěji se pak vyskytuje u žen. Vliv na kvalitu a množství porostu na hlavě má celá řada faktorů. Pokud vás děsí představa, že za pár let budete plešatí, nebo už vidíte, že vlasy citelně ubývají, je na čase s tím něco děla…

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Veselé oranžové květy měsíčku lékařského mají doslova zázračné léčivé schopnosti, a to jak uvnitř, tak navenek. A co je hlavní – měsíček nemá žádné vedlejší účinky. Podívejte se, na co všechno můžete měsíček použít!