verze pro tisk

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

1. červen 2011

Veselé oranžové květy měsíčku lékařského mají doslova zázračné léčivé schopnosti, a to jak uvnitř, tak navenek. A co je hlavní – měsíček nemá žádné vedlejší účinky. Podívejte se, na co všechno můžete měsíček použít!

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problémMěsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Pomocník pro naši pokožku

Účinky měsíčku jsou již hojně využívány v kosmetice, neboť jako krém tato rostlinka skvěle zjemňuje pokožku a má celkové hojivé a zklidňující účinky na pleť. Proto jej lze ve formě masti či obkladů použít i na kožní problémy, jako jsou například těžce se hojící rány a vředy. Dále s ním také parádně odstraníte „zádrhy“ – neposednou kůžičku kolem nehtů.

Zázračnou mastičku si můžete připravit i sami doma. Květní lupínky měsíčku, které zakoupíte v každém bylinkářství či lékárně, stačí rozvařit ve vepřovém sádle nebo v olivovém či slunečnicovém oleji. S takto připravenou emulzí pak můžete pravidelném potírání výrazně zlepšit vaše problémy s křečovými žilami, otoky, plísněmi na nohou či proleženinami.

Měsíček jako čaj i do jídla

Jako čaj má měsíček, mimo jiné významné přírodní antibiotikum, vynikající léčebné účinky na nemoci jater a žlučníku, záněty močového měchýře a močových cest. Navíc také uklidňuje centrální nervovou soustavu, snižuje krevní tlak a zlepšuje činnost srdce. Měsíček si můžete dát dokonce i k jídlu – květy dozdobíte třeba pomazánky, saláty či polévky, nebo je můžete přidat při vaření do rýže. Pikantní chuť zaručena!

Máte-li tu možnost, můžete si měsíček snadno vypěstovat sami. Je nenáročný, ale musí mít dostatek slunce. Pak mu nevadí ani to, že jej pár dní nezalijete. Nejlepší květy ke sbírání jsou tmavě oranžové. Ideálně pokud otrháte jen okvětní lístky, které mají nejvyšší obsah účinných látek. Následně je sušte a skladujte ve tmě či v šeru – na světle totiž své účinné složky ztrácí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Proteinová dieta: Pomáhá zhubnout?

Proteinová dieta: Pomáhá zhubnout?

Ženy i muži, kteří se rozhodnou dělat něco s nadbytečnými kily, které trápí jejich tělo, mají dnes nepřeberné množství možností. Existuje celá řada dietních programů, které vždy hlásají, že právě ony jsou ty zaručeně pravé. Člověk se v tom pak jen těžko orientuje. Jednou z variant je takzvaná protei…

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Nedaří se vám vyřešit problém s lámáním vlasů a hledáte možnosti, jak zvýšit jejich odolnost? Pak pozorně čtěte následující řádky. Přinášíme vám pár tipů, které mohou přispět ke zdraví vašich vlasů.


Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

Ani zdravý životní styl nám nezaručí, že se našemu tělu nevyhnou zdravotní potíže a onemocnění. Mnoho lidí má v dnešní době problémy se zrakem. Zhoršený zrak přitom může být způsoben několika faktory. Ke zdraví očí významně přispívá zdravá strava, oči jsou orgánem, který pro svoji správnou činnost p…

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?