verze pro tisk

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

1. únor 2011

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Možná vás jako první řešení napadne zajít si do nejbližší drogérie koupit krém na ruce. Jenže co si budeme povídat, reklamy slibují zázračné uzdravení suché pokožky, ale realita je často jiná. Mažete, mažete a kůže je stále suchá. Co naplat. Nezbývá nám než se poohlédnout po babských receptech.

Domácí recepty na suchou pokožku

Naše prababičky neměly k dispozici tolik kosmetických vymožeností jako my. Suchou kůži si tak často natírali tím, co dům dal. Mazalo se například sádlem, které je vhodné i pro citlivou pleť. Možná ho také nemusíte. Ale vepřové sádlo opravdu není jediným babským receptem.

Na suché ruce skvěle zabírá například olivový olej. A ideálně vlažný. Ohřejte si olivový olej v na příjemnou teplotu, položte do něho ruce a asi půl hodiny jen tak relaxujte. Ruce po koupeli utřete, ale nemyjte je. Nechte zbytky oleje přirozeně vstřebat.

Domácí měsíčková mast

Téměř zázrakem je obyčejný měsíček lékařský, který má hojivé účinky. Měsíčkovou mast můžete koupit v lékárně, nebo si ji vyrobit doma. Potřebovat budete vepřové sádlo (250 g) – pokud se vám tato představ příčí, tak použijte třeba lanolín nebo si masťový základ kupte v lékárně. Dále si připravte dvě polévkové lžíce květu měsíčku lékařského (sušené nebo čerstvé).

Sádlo rozehřejte v hrnci a přidejte bylinky. Nechte přejít varem, naplňte směsí uzavíratelnou nádobu a nechte vychladnout. Měsíčkovou mast skladujte nejlépe v lednici.

Tip na závěr

O suchou pokožku byste se měli starat nejen zvenčí, ale také zevnitř. Dopřejte jí dostatek tekutin a také vitamínu A a E.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Přírodní kosmetické přípravy pro péči o pleť a pokožku

Přírodní kosmetické přípravy pro péči o pleť a pokožku

V posledních letech se začaly na trhu s kosmetikou objevovat přípravky, v nichž jsou obsaženy výtažky z konopí. To má podle mnoha průzkumů velmi pozitivní účinky na lidské tělo, je však samozřejmě zapotřebí zdůraznit, že v kosmetice se využívají právě jen výtažky, které jsou pro lidský organismus vh…

Domácí pleťové masky nejen z bylin

Domácí pleťové masky nejen z bylin

Mít krásnou a čistou pleť stojí trochu námahy. Časem pleť ztrácí svoji pružnost a už si prostě nevystačí se studenou vodou a denním krémem. Dopřejte si proto pravidelně domácí pleťové masky. Jak na ně?


RECEPTY: Mořské řasy jsou chutné a zdravé!

RECEPTY: Mořské řasy jsou chutné a zdravé!

Co si představíte, když se řekne mořská řasa? Zapomeňte na nevzhlednou a poněkud páchnoucí rostlinu, kterou jste zahlédli na dovolené u moře. Mořské řasy jsou také vyhledávanou pochoutkou plnou vitamínů! Nevíte, co z nich uvařit? Pro začátek vyzkoušejte naše recepty!

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Bolest kloubů patří k onemocněním, které trápí velké procento populace. Možná si myslíte, že jde o problém, který se týká spíše starších lidí, to ale není pravda. Byli byste překvapeni, kolik mladých lidí se s potížemi s klouby potýká. Pokud jde o dlouhodobou záležitost, má to za následek zhoršení p…