verze pro tisk

Přírodní kosmetické přípravy pro péči o pleť a pokožku

2. říjen 2012

V posledních letech se začaly na trhu s kosmetikou objevovat přípravky, v nichž jsou obsaženy výtažky z konopí. To má podle mnoha průzkumů velmi pozitivní účinky na lidské tělo, je však samozřejmě zapotřebí zdůraznit, že v kosmetice se využívají právě jen výtažky, které jsou pro lidský organismus vhodné.

Přírodní kosmetické přípravy pro péči o pleť a pokožkuPřírodní kosmetické přípravy pro péči o pleť a pokožku

Kosmetika s konopným olejem

Příkladem kosmetických produktů, které obsahují látky z konopí, jsou ty od značky Cannaderm. Firma, která vyrábí kosmetické přípravky značky Cannaderm, využívá složek z technického konopí. Do produktů je přidáván konopný olej, který se lisuje za studena. Tato čistě přírodní látka velmi dobře působí na omlazení pokožky. Je také známo, že konopí tlumí bolesti a působí i preventivně proti vzniku rakoviny. Kosmetika značky Cannaderm je celá založena na přírodní bázi, tudíž neobsahuje žádné chemické a umělé konzervační látky, které jsou obvykle obsaženy v podobných přípravcích.

Tradiční přírodní kosmetika

Drtivá většina přírodní kosmetiky samozřejmě konopí nevyužívá, soustřeďuje se na tradičnější složky. Produkty značky Neutrogena, které jsou u nás velmi oblíbené, využívají speciálních norských receptur. Jde o kosmetiku, která je určena pro lidi s problémovou pletí. Typicky jde o mladé lidi, kteří mají s pletí problémy zejména v období puberty a dospívání. Kosmetika Neutrogena silně hydratuje pokožku a očišťuje ji od všech nežádoucích činitelů. Přípravky Neutrogena jsou vhodné také do extrémních podmínek, jejich uživatelé je ocení například v zimních mrazech, kdy pokožka nejvíce trpí.

Do základní hygieny patří péče o zuby

Při péči o tělo samozřejmě nevyužíváme pouze kosmetické přípravky. Je důležité dbát také na základní hygienu. Do této kategorie spadá také péče o zuby. Jedině pravidelné čištění zubů zabraňuje tvorbě zubních kazů, zánětu dásní a vypadávání zubů. Důležitou roli přitom hraje volba zubní pasty. Vždy je lepší raději dát pár korun navíc za kvalitní zubní pastu, která náš chrup lépe ochrání. V tomto ohledu lze doporučit zubní pasty značky Lacalut. Tato značka vyrábí zubní pasty pro dospělé i zubní pasty pro děti, které se drobně liší svým složením.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jak ochránit pleť v zimě? Řešení pro namáhanou pokožku a vlasy

Jak ochránit pleť v zimě? Řešení pro namáhanou pokožku a vlasy

Přichází zima a s ní i náročnější podmínky, s kterými se musí naše pokožka a vlasy vyrovnávat. Pokožka je nyní mnohem citlivější než v létě, často nás svědí, máme pocit, že je napnutá a suchá. Zimní počasí nedělá dobře ani našim vlasům – bývají suché, bez lesku a třepí se. Jak těmto problémům předej…

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?


Kosmetické štětce pro dokonalé nalíčení

Kosmetické štětce pro dokonalé nalíčení

Chystáte se na párty? Nebo vás čeká důležitá schůzka? Potřebujete být dokonale nalíčená? Sebekvalitnější líčidla jsou vám k ničemu, pokud nemáte to správné náčiní! Profesionální štětce vám pomohou k dokonalému make-upu!

Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Věk se dříve nebo později začne u každého z nás projevovat tím, že mu stárne kůže. První vrásky se začínají u lidí objevovat v různém období, nicméně již lidé okolo třiceti let by měli, pokud chtějí mít svěží pleť, používat různé krémy a gely, které zabraňují stárnutí kůže.