verze pro tisk

Proteinová dieta: Pomáhá zhubnout?

4. červen 2013

Ženy i muži, kteří se rozhodnou dělat něco s nadbytečnými kily, které trápí jejich tělo, mají dnes nepřeberné množství možností. Existuje celá řada dietních programů, které vždy hlásají, že právě ony jsou ty zaručeně pravé. Člověk se v tom pak jen těžko orientuje. Jednou z variant je takzvaná proteinová dieta. Jaký je její princip a funguje vůbec?

Proteinová dieta: Pomáhá zhubnout?Proteinová dieta: Pomáhá zhubnout?

Princip proteinové diety

Nejdříve si povězme, co to vlastně ta proteinová dieta je. Její princip spočívá v tom, že tělu jsou v přiměřené formě dodávány kvalitní bílkoviny. Na druhé straně je omezen přísun sacharidů a tuků. Proteinová dieta má jako jeden ze základů jídelníčku hodně zeleniny. Strava během této diety je ale daleko pestřejší.

Bílkovinná dieta, jak se jinak také proteinové dietě říká, je skutečně efektivní, pakliže je vhodně pro každého jedince navržen správný jídelníček. Důležité je, aby strava byla pravidelná a vyvážená, s absencí tuků, které se ukládají v těle a nestačí se spalovat. Právě nedostatečné spalování tuků vede ke zvýšení tělesné hmotnosti.

Program KetoDiet

Unikátním dietním programem, který je založen právě na proteinové dietě, je KetoDiet. Pomocí něho osoba, která se rozhodne hubnout, jí předem připravené a odborníky sestavené menu, které se skládá z instantních proteinových jídel.

Po celou dobu programu je navíc uživatelům k dispozici online poradenství pro případ, že by došlo k nějakým nečekaným událostem, nebo si zkrátka člověk jen chtěl něco ověřit.

Fáze diety

Proteinová dieta má tři fáze. V první fázi dochází k intenzivní redukci tukových tkání v těle. Ve druhé fázi se stabilizuje příjem proteinů a dalších látek a postupně se člověk navrací k racionálnímu jídelníčku, přičemž neustále hubne, a to až 5 kilogramů za měsíc. Třetí fáze pak zahrnuje dlouhodobé udržení dosažené snížené hmotnosti.

Závěrem lze tedy konstatovat, že pakliže je proteinová dieta kvalitní a dobře sestavená, může dojít k postupnému zhubnutí, je tudíž jednou z těch skutečně efektivních.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Detoxikace organismu: Melounová a citrónová dieta

Detoxikace organismu: Melounová a citrónová dieta

Ani při správném životním stylu a vhodně zvolené a kombinované stravě se nevyhnete tomu, že je váš organismus zatěžován různými látkami, které se ukládají v orgánech a ve větším množství pak mohou způsobit neplechu v podobě různých zažívacích potíží, onemocnění a chorob. Čas od času je tak dobré pro…

Krabičková dieta: hubnutí se dá zvládnout i s vydatnou stravou

Krabičková dieta: hubnutí se dá zvládnout i s vydatnou stravou

Mnohé ženy se při hubnutí a dietách doslova trápí. Při snaze snížit tělesnou hmotnost a zničit přebytečné tuky v těle skoro nejí. Absence vydatné stravy přitom může mít za následek vážné zdravotní potíže. Dojde sice k požadovanému efektu, tedy úbytku tělesné hmotnost, nicméně cena za tuto drastickou…


Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Veselé oranžové květy měsíčku lékařského mají doslova zázračné léčivé schopnosti, a to jak uvnitř, tak navenek. A co je hlavní – měsíček nemá žádné vedlejší účinky. Podívejte se, na co všechno můžete měsíček použít!

Hubnutí pomocí proteinové diety

Hubnutí pomocí proteinové diety

Lidé, kteří trpí nadváhou, dobře ví, jak je snadné přijít k pár kilům navíc, ale zároveň jsou si vědomi, že shodit tato přebytečná kila už je o poznání těžší. V boji s nadváhou je potřeba změnit životní styl, začít sportovat a také přeměnit svůj jídelníček. K hubnutí pak dopomáhají i různé diety. Je…