verze pro tisk

Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

1. listopad 2012

Ani zdravý životní styl nám nezaručí, že se našemu tělu nevyhnou zdravotní potíže a onemocnění. Mnoho lidí má v dnešní době problémy se zrakem. Zhoršený zrak přitom může být způsoben několika faktory. Ke zdraví očí významně přispívá zdravá strava, oči jsou orgánem, který pro svoji správnou činnost potřebuje mnoho vitamínů a dalších důležitých látek, které jsou obsaženy mimo jiné v zelenině. Potíže se zrakem však mohou být způsobeny i genetickými vadami. Velký vliv na to, jak dobře vidíme, mají také podmínky, ve kterých žijeme. Není překvapením, že brýle nosí častěji lidé, kteří pracují s počítačem, případně pak třeba v prostorách, které mají špatné osvětlení, vyskytuje se zde velké množství prachových částic a podobně.

Nošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakemNošením kontaktních čoček můžete elegantně vyřešit problém se zrakem

Jaké máme možnosti v případě zhoršeného zraku

Při špatném vidění na dálku máme prakticky jen tři možnosti, jak docílit toho, že uvidíme ostře. První možností je operační zákrok. K němu ale nepřistupuje příliš mnoho z nás. Příčinou mohou být obavy z tohoto zákroku, vždy zde existuje určité riziko, že by operace očí a odstranění vad zraku nemuselo být efektivní, ba naopak by mohlo dojít k ještě většímu poškození očí. Většina z nás proto volí druhou variantu, kdy si nasazují dioptrické brýle. Dávno pryč jsou doby, kdy nošení brýlí bylo nemoderní a lidem spíše vadilo. V dnešní době se dají pořídit stylové dioptrické brýle, které se naopak stávají součástí našeho vzhledu. Po pár měsících nošení již nám i našemu okolí brýle přijdou jako nedílná součást našeho image.

Nošení kontaktních čoček

V některých situacích je ale nošení brýlí nepraktické a některým lidem mohou brýle vyloženě vadit, a to z estetického i funkčního hlediska. V tomto případě je možnost použít kontaktní čočky, které se vkládají přímo na rohovku očí. Díky kontaktním čočkám není na první pohled znát, že máme zhoršený zrak. O kontaktní čočky je však potřeba se řádně starat, krom jiného také v závislosti na tom, zda se jedná o jednodenní čočky, nebo kontaktní čočky, které jsou určeny k dlouhodobějšímu použití. Nesprávné používání kontaktních čoček může být do značné míry rizikové a našemu zraku pak mohou naopak uškodit. Proto je vhodné jejich používání konzultovat s očním lékařem.

Levné kontaktní čočky se dají pořídit v mnoha specializovaných obchodech. Vždy je důležité, aby se jednalo o čočky, které budou pro naše oči maximálně pohodlné, to znamená, že během nošení prakticky nebudeme vnímat jejich přítomnost.

Nákup levných kontaktních čoček

Kvalitní kontaktní čočky můžeme pořídit kupříkladu v internetovém obchodě Vašečočky.cz. Tento eshop nabízí jednorázové kontaktní čočky i čočky, jež jsou určeny pro dlouhodobější nošení, kdy je na konci dne vyjmeme a vložíme do nádobky se speciálním čistícím roztokem. Další den ráno si je pak můžeme opět nasadit.

Eshop Vašečočky.cz nabízí osobní odběr čoček zdarma prostřednictvím svých výdejních míst, kterých má v současné době více než 40 po celé České republice. Díky tomu ušetříte další peníze při nákupu levných kontaktních čoček.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Jak vyřešit problém s lámáním vlasů?

Nedaří se vám vyřešit problém s lámáním vlasů a hledáte možnosti, jak zvýšit jejich odolnost? Pak pozorně čtěte následující řádky. Přinášíme vám pár tipů, které mohou přispět ke zdraví vašich vlasů.

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Pakliže dlouhodoběji trpíte zdravotními potížemi, cítíte se unaveni a nic vás nebaví, měli byste přemýšlet o tom, že na několik dní vysadíte z běžného pracovního režimu a dopřejete si trochu relaxace. Ideální je, pokud si vezmete pár dní dovolené a vyjedete si někam mimo domov, kde si dokonale odpoč…


Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Měsíček lékařský pomáhá na kdejaký problém

Veselé oranžové květy měsíčku lékařského mají doslova zázračné léčivé schopnosti, a to jak uvnitř, tak navenek. A co je hlavní – měsíček nemá žádné vedlejší účinky. Podívejte se, na co všechno můžete měsíček použít!

Nové jednodenní kontaktní čočky inspirované fyziologií lidského oka

Nové jednodenní kontaktní čočky inspirované fyziologií lidského oka

Nošení kontaktních čoček pro vás může být ještě pohodlnější nežli doposud. Pokud si pořídíte nové čočky Biotrue, pak vaše oči nebudou ani na chvilku trpět. Jsou totiž inspirovány fyziologií lidského oka.