verze pro tisk

Jak léčit akné přírodní cestou?

4. říjen 2018

Co si počít s černými tečkami a pupínky, které vás trápí řadu let, a nemůžete se jich za žádnou cenu zbavit? Pokud jste již zkoušeli kdejaký přípravek (a bezvýsledně), možná vás zaujala alternativní cesta – léčba akné prostřednictvím přírodních metod. Upozorňujeme však, že užití níže uvedených informací je na vašem uvážení – přírodní postupy nenahrazují klasickou léčbu pod vedením odborného dermatologa. Trpíte-li nějakými zdravotními problémy, zkonzultujte je s vašim ošetřujícím lékařem.

Jak léčit akné přírodní cestou?Jak léčit akné přírodní cestou?

Co může způsobit akné podle přírodní medicíny?

K nejčastějším příčinám akné, tedy alespoň z pohledu přírodní léčby, patří hormonální nerovnováha. Může se jednat o nadměrnou produkci testosteronu, ale také o nesprávnou funkci mnoha orgánů – mozku, slinivky, nadledvinek, ledvin či jater. Příznivci alternativní léčby doporučují tzv. reflexní terapii, kterou se snadno naučíte i podle návodů na webu. Budete-li si pravidelně mačkat plošky na nohou, stav vaší pleti by se mohl o něco zlepšit. Zároveň ze stravy vyčleňte alkoholické nápoje a pálivé potraviny.

Dalším důvodem může být špatně fungující lymfatický systém. Právě ten totiž zajišťuje odvod škodlivých látek z těla (detoxikaci). Podpořit ho lze pomocí speciální lymfatické masáže.

Někteří specialisté na přírodní léčbu akné jsou přesvědčeni o tom, že k hlavním příčinám patří kyselinotvorná strava a doporučují konzumaci zásadotvorných potravin. Na organismus prý působí blahodárně i některé doplňky stravy, např. řasa Spirulina apod.

A konečně játra. Kožní potíže obvykle přichází jako předzvěst mnohem závažnějších zdravotních problémů – obvykle těch, které souvisí s nesprávnou funkcí jater. Orgán lze podpořit pomocí bylinného extraktu z ostropestřce, případně čaje z jeho semínek.

Další užitečné rady, jak akné léčit přírodně

Pokud do svého jídelníčku zařadíte potraviny s vysokým obsahem zinku, pleť se vám pravděpodobně zlepší.

Dobré reputaci se těší také výrobky z konopí (konopné krémy) a přírodní produkty s obsahem aloe very, olivového oleje či tea tree.

Přírodně to jde i s prověřenou kosmetikou

Nechcete riskovat, že neodbornou léčbou stav své pleti spíše zhoršíte? Pak si na boj proti akné přizvěte kosmetiku na problematickou pleť od Biodermy. Derma kosmetika neobsahuje žádné závadné ingredience (parabeny, ftaláty, formaldehydy…), ale pouze čisté aktivní ingredience, které se nachází v samotné kůži.

Kosmetika značky Bioderma se vyznačuje vysokou snášenlivostí, a proto je často doporučována odborníky z oboru dermatologie. A co je nejlepší? Odborníci produkty navrhují tak, aby neposkytovaly pouze dočasnou úlevu, ale řešily skutečnou příčinu problémů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Zapomeňte na chemii! Hormonální nerovnováhu lze léčit i jinak

Zapomeňte na chemii! Hormonální nerovnováhu lze léčit i jinak

Trpíte hormonální nerovnováhou? Nejste sama! Čím dál větší procento stále mladších žen se s hormonální nerovnováhou potýká a ne všechny úspěšně. Většina z nich řeší své problémy s lékařem. Ten jim předepíše nějaké léky a je vymalováno. Že mají tyto léky spoustu vedlejších účinků? Že by mohly ženám j…

Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

Většina z nás není spokojena s přirozenou barvou svých vlasů. Chemické přípravky z drogérie ale kadeřím často nesvědčí. Vyzkoušejte proto alternativní možnosti, jak si obarvit vlasy!


Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Vše s nálepkou „bio“ nebo „přírodní“ frčí. To se netýká jen potravin, ale také kosmetiky! Rozhodli jste se vyhodit z koupelny všechny syntetické přípravky a používat pouze přírodní kosmetiku? Pokud se chystáte na její nákup, tak nenaleťte.

Přírodní kosmetika je v Česku stále oblíbenější

Přírodní kosmetika je v Česku stále oblíbenější

O tom, že si přírodní kosmetika poměrně úspěšně razí cestu do českých domácností, již není nějakou dobu pochyb. Lidé si totiž uvědomují, že se nejedná jen o jakýsi laciný trik obchodníků, ale že jde opravdu o produkty, které jsou vyráběny za přísných podmínek a díky svým vlastnostem mají zároveň vel…