verze pro tisk

Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

3. leden 2011

Většina z nás není spokojena s přirozenou barvou svých vlasů. Chemické přípravky z drogérie ale kadeřím často nesvědčí. Vyzkoušejte proto alternativní možnosti, jak si obarvit vlasy!

Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnostiPřírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

Již od starověku se ženy krášlily a měnily barvu svých vlasů. Žádné chemické prostředky tehdy ale neexistovaly, a proto si musely vystačit s tím, co bylo po ruce. Proč se neinspirovat i v moderní době a nevyzkoušet přírodní možnosti barvení vlasů?

Henna: Přírodní barva na vlasy

Jednoduchým způsobem jak si obarvit vlasy přírodní cestou je henna. Henna na vlasy se vyrábí z tropického keře, jehož domovem je Indie a Egypt. Není proto divu, že hennou si barvila vlasy už Kleopatra.

Přírodní (čistá) henna je bezbarvý prášek, který se používá k regeneraci vlasů. Pokud chcete vlasy nejen regenerovat, ale také zvýraznit jejich barvu, sáhněte po barevné henně – dnes jsou k dostání odstíny od blonďaté až po černou. Aby prášek z henny barvil, jsou k němu přidávány přírodní látky, jako je například heřmánek nebo slupky z ořechů.

Pokud jste ale tmavovláskou a toužíte po blonďatých vlasech, henna vám nepomůže. Výběr odstínu henny na vlasy byste měla přizpůsobit své přirozené barvě. Hnědovlásky ocení například hnědou nebo červenou hennu.

Vlasy si hennou ovšem nebarvěte krátce po aplikaci chemické barvy. Rozestup mezi chemickým barvením vlasů a barvením hennou by měl být asi tři týdny.

Přírodní barvy na vlasy

Henna ovšem není jedinou možností, jak si obarvit vlasy přírodní cestou. Stejně jako u henny platí, že nemůžete radikálně změnit barvu svých vlasů, ale spíše podpořit jejich přirozenou barvu a zvýraznit ji. Blondýnky ocení heřmánkový odvar, který vlasy zesvětluje.

Tmavovlásky by naopak měly sáhnout po odvaru ze slupek ořechů nebo červené cibule. Na oba odvary použijte asi 30 g slupek, které zalijte 100 ml vody a povařte. Přidat můžete olivový olej. Směs na vlasy nanášejte pravidelně (doba působení je cca hodinu), protože výsledek není okamžitý.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Čtěte také...

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Při hodnocení vzhledu člověka hrají velmi důležitou roli vlasy. Ti z vás, kteří o ně pečují nedostatečně, mohou být terčem posměchu a výtek u lidí, kteří se pohybují ve vašem okolí. Péče o vlasy je ale podstatná nejen z hlediska toho, jak vás vnímá okolí, ale také kvůli vašemu dobrému pocitu a konec…

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Máte kratší vlasy a nechcete čekat, až vám znovu dorostou do délky, na níž jste byli zvyklí? Pak vyzkoušejte metodu prodloužení vlasů, kdy využijete takzvané clip in vlasy. Clip in vlasy levněa velmi rychle dokáží zajistit, že budete mít opět krásně dlouhé a husté vlasy, a to doslova během několika…


Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Trápí vás suché vlasy nebo máte vlasy poškozené barvením? Vadí vám roztřepené konečky? Není nic snazšího, než si

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou symbolem mládí a vitality. Jen málokomu z nás příroda nadělila husté a lesklé vlasy, o něž se musí pečovat minimálně. Většina z nás se potýká s nejrůznějšími problémy: suché nebo naopak mastné vlasy, lupy, slabé a lámavé vlasy… Pomohou bylinky?