verze pro tisk

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

22. červen 2011

Trápí vás suché vlasy nebo máte vlasy poškozené barvením? Vadí vám roztřepené konečky? Není nic snazšího, než si doma snadno vyrobit vlasový zábal a dopřát vašim vlasům párkrát měsíčně intenzivní kúru. Brzy uvidíte, jak jsou vlasy krásné a zdravé. Podívejte se s námi na několik tipů na domácí vlasové zábaly!

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychleVlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Vlasový zábal: Jak na to?

Pokud nevíte, jaký typ vlasů přesně máte (zda například suché, mastné apod.), raději se ještě před aplikací samotného zábalu poraďte s odborníkem. Popřípadě si můžete připravit univerzální zábal vhodný pro všechny typy vlasů.

Zábal vždy nanášejte na čerstvě umyté, částečně osušené vlasy bez kondicionéru, po nanesení vlasy zakryjte igelitem nebo teplým ručníkem (pro urychlení účinku ještě můžete vlasy fénovat) a nechte jej působit 20-25 minut. Pozor! Vlasové kúry obsahující olej však nenechávejte působit déle než 15 minut. Smývatelné zábaly pak z vlasů spláchněte vlažnou nebo lehce studenou vodou. Pro optimální účinek si dopřejte zábal dvakrát až třikrát do měsíce.

Vlasové zábaly pro různé typy vlasů

Univerzální vlasový zábal snadno připravíte tak, že smícháte vaječný žloutek s trochou olivového oleje a citrónové šťávy, popřípadě olivový olej s bílým jogurtem a troškou rumu. Mastné vlasy ocení odvar z řebříčku či břízy, na odmaštění také perfektně účinkuje citrón, využijte tedy kúry obsahující citrón. Suché vlasy prokouknou po zábalu z olivového oleje (zahřátého na 40 °C) smíchaného se žloutkem.

Máte-li problémy s padáním vlasů, vtírejte do vlasů odvar z lopuchu či z rozmarýnu, nebo cibulovou šťávu s trochou koňaku. S lupy spolehlivě zatočí odvar z kopřiv či z chmele, který z vlasů neoplachujte! Lesklé vlasy vám zajistí vlasový zábal z 2 bílků, 2 lžic medu a několika kapek olivového oleje. Nejen lesk, ale i sílu pak dodá vlasům kúra, kdy smícháte jedno ušlehané vejce a 50 ml piva, nebo rozmačkaný banán, žloutek a trošku olivového oleje.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou symbolem mládí a vitality. Jen málokomu z nás příroda nadělila husté a lesklé vlasy, o něž se musí pečovat minimálně. Většina z nás se potýká s nejrůznějšími problémy: suché nebo naopak mastné vlasy, lupy, slabé a lámavé vlasy… Pomohou bylinky?

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Při hodnocení vzhledu člověka hrají velmi důležitou roli vlasy. Ti z vás, kteří o ně pečují nedostatečně, mohou být terčem posměchu a výtek u lidí, kteří se pohybují ve vašem okolí. Péče o vlasy je ale podstatná nejen z hlediska toho, jak vás vnímá okolí, ale také kvůli vašemu dobrému pocitu a konec…


Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Máte kratší vlasy a nechcete čekat, až vám znovu dorostou do délky, na níž jste byli zvyklí? Pak vyzkoušejte metodu prodloužení vlasů, kdy využijete takzvané clip in vlasy. Clip in vlasy levněa velmi rychle dokáží zajistit, že budete mít opět krásně dlouhé a husté vlasy, a to doslova během několika…

Bezbolestná liposukce: Rychle zatočí s faldíky

Bezbolestná liposukce: Rychle zatočí s faldíky

Bojujete s nevzhlednými faldíky a stále bez úspěchu? Vyzkoušeli jste snad už milión různých diet či druhů cvičení a faldíky nemizí? Řešením může být bezbolestná a rychlá liposukce, díky které se vám kromě odstranění