verze pro tisk

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

16. září 2010

Krásné a zdravé vlasy jsou symbolem mládí a vitality. Jen málokomu z nás příroda nadělila husté a lesklé vlasy, o něž se musí pečovat minimálně. Většina z nás se potýká s nejrůznějšími problémy: suché nebo naopak mastné vlasy, lupy, slabé a lámavé vlasy… Drogerie a lékárny proto bereme útokem a doufáme, že nám „zázračné“ přípravky pomohou k dokonalé hřívě. To je často marná snaha. Řešení je přitom na dosah ruky – staré babské bylinné recepty!

Bylinky pro krásné a zdravé vlasyBylinky pro krásné a zdravé vlasy

Kopřiva pro lesklé vlasy

Zapomeňte na přípravky plné chemie! Lesk vaši vlasům dodá obyčejný odvar připravený z kopřiv, případně pak kvalitní šampón s výtažkem z kopřiv. Bylinný šampón vyrobíte tak, že lžíci bylin zalijte litrem a půl vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Pak přidejte pár kapek ovocného octa a vlasy si tímto odvarem pravidelně oplachujte.

Rozmarýn pomůže lámavým vlasům

Lámavé a mdlé vlasy jsou častým problémem, jehož příčinou může být nedostatek vitamínů – především vitamínu B. Pozor si dávejte také na časté fénování nebo žehlení vlasů. Na lámavé vlasy z bylinek zabírá rozmarýn. Lžíci byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Odvarem si vlasy pravidelně oplachujte.

Slabým a lámavým vlasům ulehčí také zábal, který připravíte z vejce a dvou lžic piva. Vejce ušlehejte a pomalu přimíchejte pivo. Směs vetřete do vlasů, nechte 30 minut působit a pak vše důkladně smyjte. Pokud máte navíc vlasy suché, nahraďte pivo olivovým olejem a přidejte půlku banánu.

Citrón na mastné vlasy

Mastné vlasy nejsou vůbec příjemnou záležitostí. Jak se jich zbavit? Platí na ně obyčejný citrón! Smíchejte šťávu z jednoho citrónu a lžíci sezamového oleje a směs vetřete do vlasů. Nechte působit 30 minut a pak pečlivě smyjte.

Bylinky pro suché vlasy

Suché vlasy jsou častým problémem a není se čemu divit: barvení, melíry, foukání, slunce a mráz, stylingové přípravky… Přiznejme si, že vlasům dáváme pořádně zabrat! Také na suché vlasy ale zabírají bylinky. Hodí se pro ně především kopřiva, kostival, petržel nebo šalvěj. Stačí, když si z některé z těchto bylinek připravíte odvar na oplachování vlasů. Hrst byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Vlasy odvarem z bylin oplachujte pravidelně!

Bylinky ani přírodní kosmetika neslibuje zázraky za den či týden, jako mnoho syntetických přípravků v reklamách. Pokud si ale dáte tu práci a budete bylinky vašim vlasům dopřávat pravidelně, výsledky budou viditelné a hlavně dlouhodobé!

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Čtěte také...

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Vlasové zábaly: Krásné vlasy snadno a rychle

Trápí vás suché vlasy nebo máte vlasy poškozené barvením? Vadí vám roztřepené konečky? Není nic snazšího, než si

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Při hodnocení vzhledu člověka hrají velmi důležitou roli vlasy. Ti z vás, kteří o ně pečují nedostatečně, mohou být terčem posměchu a výtek u lidí, kteří se pohybují ve vašem okolí. Péče o vlasy je ale podstatná nejen z hlediska toho, jak vás vnímá okolí, ale také kvůli vašemu dobrému pocitu a konec…


Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Clip in vlasy: Prodlužte si jednoduše a bez námahy svoje vlasy

Máte kratší vlasy a nechcete čekat, až vám znovu dorostou do délky, na níž jste byli zvyklí? Pak vyzkoušejte metodu prodloužení vlasů, kdy využijete takzvané clip in vlasy. Clip in vlasy levněa velmi rychle dokáží zajistit, že budete mít opět krásně dlouhé a husté vlasy, a to doslova během několika…

Bylinky proti chřipce a bolesti

Bylinky proti chřipce a bolesti

Léky bereme jako samozřejmost, a když nám není dobře, ihned po nich saháme. Rozumnou alternativou prášků jsou bylinky, které nám pomohou překonat nachlazení, kašel, horečku i další neduhy. Nechte se inspirovat bylinnými recepty našich babiček.