verze pro tisk

Jak si doma vyrobit bylinný šampón?

19. říjen 2010

Biokosmetika frčí jak v péči o tělo, tak v péči o vlasy. Přírodní bylinný šampón ale nemusíte kupovat za drahé peníze. Vyrobte si ho doma a mějte jistotu, že je opravdu bio.

Jak si doma vyrobit bylinný šampón?Jak si doma vyrobit bylinný šampón?

Domácí šampón z kopřiv

Zapomeňte na laciné kopřivové šampóny, které se dají koupit v drogérii ještě dnes. Domácí kopřivový šampón pro lesklé vlasy si vyrobte doma. Skvělé je, pokud si můžete natrhat čerstvé kopřivy (rostou od jara do podzimu). Vystačíte si ale i se sáčkem bylin z lékárny.

Kromě kopřiv budete ještě potřebovat asi lžíci ořechových listů, dětské mýdlo (nahradit ho můžeme také tekutým marseillským mýdlem nebo nastrouhaným olivovým mýdlem) a tea tree oil.

Postup je velmi jednoduchý. Hrst kopřiv vařte asi pět minut společně s ořechovými listy v jednom litru vody. Odvar nechte asi hodinu louhovat. Pak přidejte nastrouhané dětské mýdlo a vše opět krátce povařte, dokud se mýdlo nerozpustí. Nakonec přidejte pár kapek tea trea oil. Přidat můžete i svůj oblíbený éterický olej (například levanduli nebo mátu).

Domácí šampón podle typu vlasů

Doma si můžete vyrobit pochopitelně i jiný šampón než jen kopřivový. Bylinky pro svůj domácí šampón volte s ohledem na typ vašich vlasů. Světlovlásky by měly sáhnout po heřmánku, pro lámavé vlasy se zase hodí rozmarýn. Suché vlasy budou rády za kostival nebo šalvěj. Podrážděnou vlasovou pokožku uklidní šampón vyrobený z měsíčku lékařského.

Výroba vlastního domácího šampónu je sice trochu pracnější, ale vyplatí se, a to nejen po ekonomické stránce. Za přírodní šampón vám poděkují především vaše vlasy.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

3.46 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Čtěte také...

Bylinný přípravek pro jarní detoxikaci organismu a celkové posílení imunity

Bylinný přípravek pro jarní detoxikaci organismu a celkové posílení imunity

Naše tělo je vlivem okolního prostředí, stravy a také stylu života neustále „znečišťováno“ různými látkami, které pak mají negativní vliv na naše zdraví. Z tohoto důvodu je dobré alespoň jednou za čas provést důkladnou očistu organismu. Detoxikace je důležitým nástrojem ke snížení rizika zdravotních…

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou symbolem mládí a vitality. Jen málokomu z nás příroda nadělila husté a lesklé vlasy, o něž se musí pečovat minimálně. Většina z nás se potýká s nejrůznějšími problémy: suché nebo naopak mastné vlasy, lupy, slabé a lámavé vlasy… Pomohou bylinky?


Rady a tipy jak pečovat o vlasy v zimě?

Rady a tipy jak pečovat o vlasy v zimě?

Zima se opět postupně ujímá své vlády a naše vlasy ztrácejí na lesku, více se mastí a lámou. Vlasům je v zimě potřeba věnovat dostatek péče! Podívejte se na několik jednoduchých tipů!

Jak na popraskané rty?

Jak na popraskané rty?

Venku je zima a mráz. Zimní radovánky jsou příjemné, ale negativně se podepisují na našich vlasech i pokožce. Zvláště citlivě na zimu reagují rty. Jak se zbavit popraskaných rtů?