verze pro tisk

Onemocnění kůže: atopický ekzém

19. prosinec 2012

Poměrně velké množství lidí trpí různými nemocemi pokožky. Jedním z onemocnění, která jsou poměrně vážná a mají dlouhodobé trvání, je takzvaný atopický ekzém. Toto onemocnění je zákeřné v tom, že se může projevit v jakémkoliv věku, jedná se navíc o neléčitelnou nemoc. V případě, že je u osoby diagnostikován atopický ekzém, mohou se pouze účinným způsobem snížit jeho příznaky. Důležitá je především správná prevence, pomáhá však také léčba pomocí ozařování UV světlem.

Onemocnění kůže: atopický ekzémOnemocnění kůže: atopický ekzém

Léčba atopického ekzému

Atopický ekzém má několik příznaků. Člověka především trápí suchá pokožka, která navíc poměrně intenzivně svědí, občas se vytvářejí i kožní záněty, které se projevují zarudnutím pokožky, tvorbou pupínků či puchýřů, které jsou naplněny bezbarvou tekutinou.

Doplněk stravy pro lidi, kteří trpí atopickým ekzémem

Léčbu atopického ekzému není radno podceňovat, při zjištění známek tohoto onemocnění je vhodné co nejrychleji vyhledat odbornou pomoc, jedině tak se dají zmírnit účinky této nemoci kůže. V současné době se na trhu objevil nový přípravek, který je dostupný ve všech dobrých lékárnách v tuzemsku. Jde o přípravek s názvem Protopan. Jedná se o produkt, který je určen jako doplněk stravy pro osoby, jež trpí atopickým ekzémem. Protopan pomáhá dostatečně zvlhčovat pokožku, která pak není tolik suchá.

Doplněk stravy Protopan je řádně notifikován Ministerstvem zdravotnictví České republiky a certifikován Státním zdravotním ústavem. Jedná se o doplněk, který napomůže lidem s atopickým ekzémem snížit projevy této nemoci. V kombinaci s účinnou léčbou tak člověk, který trpí touto dědičnou chorobou, může žít zcela plnohodnotný život.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Nedráždivé opalovací mléko pro atopiky

Nedráždivé opalovací mléko pro atopiky

Atopický ekzém je onemocněním kůže, které trápí až desetinu populace. To rozhodně není malé číslo. Je pravdou, že se projevuje v různé intenzitě. Lidé, kteří tímto onemocněním trpí, mají často problém s používáním běžných kosmetických přípravků. Naštěstí se v tomto ohledu situace výrazně lepší. Dnes…

Kosmetika proti vráskám Dermaheal

Kosmetika proti vráskám Dermaheal

Krémy na vrásky a další kosmetika, která se používá na pokožku, obvykle nedosahuje velkých účinků už jen proto, že do samotné kůže se dostane jen naprosté minimum účinných látek, jež jsou v krémech obsaženy. Uvádí se, že jde jen o zhruba jedno procento. Proto společnost Caregen přišla na trh s novin…


Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Věk se dříve nebo později začne u každého z nás projevovat tím, že mu stárne kůže. První vrásky se začínají u lidí objevovat v různém období, nicméně již lidé okolo třiceti let by měli, pokud chtějí mít svěží pleť, používat různé krémy a gely, které zabraňují stárnutí kůže.

Finská sauna posílí imunitu a zmírní stres

Finská sauna posílí imunitu a zmírní stres

Jak před zimou posílit imunitní systém? Jakým způsobem předejít nemocím z nachlazení? Příjemným řešením je saunování, kterým se otužíme, uvolníme unavené svaly a zmírníme stres. Naše tělo také v sauně vyplaví do krve endorfiny, které mu přináší úlevu.