verze pro tisk

Nedráždivé opalovací mléko pro atopiky

23. červenec 2013

Atopický ekzém je onemocněním kůže, které trápí až desetinu populace. To rozhodně není malé číslo. Je pravdou, že se projevuje v různé intenzitě. Lidé, kteří tímto onemocněním trpí, mají často problém s používáním běžných kosmetických přípravků. Naštěstí se v tomto ohledu situace výrazně lepší.

Nedráždivé opalovací mléko pro atopikyNedráždivé opalovací mléko pro atopiky

Dnes už je kupříkladu k dostání i speciální opalovací krém, které je určen přímo pro atopiky.

Jak se projevuje atopický ekzém

Atopický ekzém je nepříjemným zánětlivým kožním onemocněním, které se typicky projevuje tím, že pokožka je suchá a svědí. Projevit se může už v kojeneckém a dětském věku, u zhruba deseti procent pacientů se však vyskytuje až v období dospělosti.

Ekzém je vyvoláván různými faktory, roli přitom často hrají i dědičné předpoklady. Stejně tak však atopický ekzém mohou vyvolat alergické reakce na různé druhy potravin, nebo také alergie na látky, prach apod. U atopika se ekzém projeví tak, že mu na kůži vzniknou pupínky, které svědí. Postupně praskají, což může znamenat také zvýšené riziko infekce.

Opalovací mléko neobsahuje látky, které dráždí pokožku

Jak jsem již naznačil, atopikové to mají těžké i v případě používání různých kosmetických přípravků. Dnes jsou vyvíjeny produkty, které jsou speciálně určeny pro lidi, kteří mají s tímto typem onemocnění problémy. Příkladem je novinka, kterou představuje opalovací krém Protopan.

Tato sluneční ochrana obsahuje účinné látky, které pomáhají chránit před UV zářením. Krém neobsahuje žádné parfemační látky, takže jej pokožka atopika velmi dobře snáší. Kůže je mlékem příjemně zvlhčována a vyživována. Zajímavostí jistě je, že opalovací krém značky Protopan byl přímo vyvinut člověkem, který sám trpí atopickým ekzémem.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Sunarka: Dětské kaše, sušenky, těstoviny

Sunarka: Dětské kaše, sušenky, těstoviny

Mléčné i nemléčné kaše jsou významným doplňkem výživy kojenců při přechodu na pevnou stravu. Široká nabídka kaší, sušenek a nově i těstovin Sunarka spolehlivě pokrývá dětské potřeby i chutě.

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Mnoho vědců se neustále snaží nalézt tajemství krásy. Každým dnem se testuje mnoho nových krémů, šamponů na vlasy, balzámů či pleťových olejíčků. Ne všechny z nich ale fungují tak, jak nám slibují. Co když byl ale recept na přirozenou krásu objeven již ve stoletích minulých? Co když se tajemství opr…


Strava v těhotenství

Strava v těhotenství

Každá nastávající maminka se zajímá o to, jak se v těhotenství správně stravovat. Vyvážený jídelníček je pro správný vývoj miminka velice důležitý. Jaké potraviny do něho tedy zařadit? Jakým pochoutkám a nápojům se v těhotenství raději vyhnout?