verze pro tisk

Ananas: Přírodní lék i afrodiziakum

5. únor 2012

Cítíte se v poslední době slabí a bez energie? Není příčinou nedostatečné množství vitaminů? Co kdybyste si tentokrát koupili nějaké netradiční ovoce? Vyzkoušejte exotický ananas, který je přírodním lékem i afrodiziakem v jednom!

Ananas: Přírodní lék i afrodiziakumAnanas: Přírodní lék i afrodiziakum

Ananas a jeho historické kořeny

Ananas se řadí mezi ovoce tropické, které je známe především svou výraznou chutí a vůní. Málokdo však ví, že ananas pochází z Brazílie a za pomoci indiánských kmenů byl dovážen do okolních států latinské Ameriky. Když ananas, při jedné ze svých cest, objevil Kryštof Kolumbus, byl jeho chutí tak nadšen, že si jej odvezl s sebou do Španělska. Od začátku 16. století se rozšířil také na Filipíny a Hawaii. Postupně si ho oblíbili lidé po celém světě, i přesto, že nevěděli o jeho léčivých a afrodiziakálních účincích.

Přírodní lék a účinné afrodiziakum

Ananas obsahuje velké množství vitaminů skupiny B a C. Z minerálních látek obsahuje hlavně vápník, draslík, železo, mangan, hořčík, fosfor a síru. Ananas působí jako přírodní lék, neboť má schopnost ničit bakterie, které jsou usazeny ve střevech. Díky tomu, že tyto bakterie odstraní, zamezí vzniku břišních křečí a také průjmů. Také velmi pomáhá snižovat krevní tlak a zlepšuje prokrvování vašich končetin.

Ananas obsahuje látky, které působí jako malé afrodiziakum. Díky tomu dokáže velice pozitivně zlepšovat náladu a odstraňovat stresové či depresivní stavy. Ananas je také velmi doporučován jako pomocník při dietách, neboť je díky němu proces ukládání tuků výrazně zpomalen. Díky tomuto malému tropickému zázraku tak můžete být ještě krásnější.

Zdraví a krása díky ananasu

Ananas se řadí mezi velice chutné a také šťavnaté ovoce. Díky vitaminům a minerálům, které obsahuje je používán jako přírodní lék a účinné antidepresivum. Vyzkoušejte skvělý ananasový koktejl nebo si pochutnejte na báječné pizze Hawaii, úžasná chuť ananasu vás jistě nezklame.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Vše s nálepkou „bio“ nebo „přírodní“ frčí. To se netýká jen potravin, ale také kosmetiky! Rozhodli jste se vyhodit z koupelny všechny syntetické přípravky a používat pouze přírodní kosmetiku? Pokud se chystáte na její nákup, tak nenaleťte.

Přírodní kosmetika je v Česku stále oblíbenější

Přírodní kosmetika je v Česku stále oblíbenější

O tom, že si přírodní kosmetika poměrně úspěšně razí cestu do českých domácností, již není nějakou dobu pochyb. Lidé si totiž uvědomují, že se nejedná jen o jakýsi laciný trik obchodníků, ale že jde opravdu o produkty, které jsou vyráběny za přísných podmínek a díky svým vlastnostem mají zároveň vel…


Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

Přírodní barvy na vlasy: Henna a další možnosti

Většina z nás není spokojena s přirozenou barvou svých vlasů. Chemické přípravky z drogérie ale kadeřím často nesvědčí. Vyzkoušejte proto alternativní možnosti, jak si obarvit vlasy!

Jak léčit akné přírodní cestou?

Jak léčit akné přírodní cestou?

Co si počít s černými tečkami a pupínky, které vás trápí řadu let, a nemůžete se jich za žádnou cenu zbavit? Pokud jste již zkoušeli kdejaký přípravek (a bezvýsledně), možná vás zaujala alternativní cesta – léčba akné prostřednictvím přírodních metod. Upozorňujeme však, že užití níže uvedených infor…