verze pro tisk

Jak docílit toho, aby vaše zuby opět zářily

13. červen 2011

Přestože o sebe člověk pravidelně dbá, může se časem projevit na našem těle „únava materiálu“. Platí to například o zubech. Ani pravidelné čištění zubů nám totiž na sto procent nezaručí, že zuby budou neustále běloskvoucí.

Jak docílit toho, aby vaše zuby opět zářilyJak docílit toho, aby vaše zuby opět zářily

Co dokáže zničit přirozenou barvu zubů

Pokud patříte mezi kuřáky nebo lidi, kteří si často a rádi dopřávají různé slazené nápoje či například kávu, pak dost možná na vlastní kůži víte, že ani pravidelné a správné čištění zubů nemusí mít za následek to, že Vaše zuby budou krásně bílé. Mnohé látky totiž mění barvu zubů, které jsou pak mnohem náchylnější ke žloutnutí.

Žluté zuby rozhodně nejsou maličkost. Pokud se často ocitáte ve společnosti například v zaměstnání či při kontaktu s obchodními partnery, okolí si dříve či později všimne, že na něj při Vašem úsměvu ceníte zažloutlé zuby, což rozhodně nedělá pěkný dojem.

Způsoby, které dokáží zuby vybělit

Naštěstí dnes existují několik možností, jak žluté zuby opět vybělit. Můžete například využít různého chemického bělení zubů, a to jak díky prostředkům a produktům, které jsou běžně k dostání v obchodech a lékárnách, tak i například profesionálním způsobem, neboť dnes v mnoha salonech krásy dokáží provést velmi účinné bělení zubů, je však třeba počítat s tím, že se nejedná o žádnou levnou záležitost.

Bělící pásky

Kromě používání speciálních zubních past na bělení zubů či speciálních prostředků, které dokáží zuby zbavit žlutého barvy, je dobrým způsobem také volba bělících pásků. Bělící pásky dokáží velmi dobře „opravit“ znečištěné zuby, neboť obsahují ingredience, které se dostanou až k mikroskvrnám pod sklovinou. Bělící pásky mají prakticky stejný efekt jako procedury při profesionálním bělení zubů.

S bílými zuby se vyhnete zbytečnému faux pas

O tom, že žluté zuby jsou mnohdy ve společnosti značným faux pas, byly napsány již mnohé knihy, a to nejen odborníky na zdravý chrup, ale také laiky, kteří v nich popisují svoje trapasy při společenských akcích, na kterých na ně například mluvili lidé s naprosto otřesným a nechutně žlutým chrupem.

Pokud tedy máte problémy se žlutými zuby, rozhodně využijte některou z výše uvedených procedur a produktů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Čtěte také...

Čtěte opět bez brýlí

Čtěte opět bez brýlí

Také častěji používáte brýle na čtení? Písmenka v novinách se vám pomalu rozmazávají? Patříte do věkové skupiny okolo 40 let a výše? Pak u vás možná nastává presbyopie – neboli stárnoucí zrak. Ačkoli se ve vašem věku jedná o rozšířenou vadu, nemusíte se s ní jen tak smířit. Existuje totiž oční cviče…

Zubní implantáty, aneb co dělat, když už nemáte od přírody krásné zuby?

Jen málokdo z nás si zachová až do pozdní dospělosti zuby, které budou stále ve výborném stavu. Bohužel některým příroda nenadělila hezké zuby ani od malička. Nicméně dnes existují různé metody a postupy, jak získat zuby, které budou opět krásné. Vraťme se ale do doby, kdy už vám přece jen roky přib…


Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Přírodní vlasová kosmetika: Aby vaše vlasy byly přirozeně krásné

Při hodnocení vzhledu člověka hrají velmi důležitou roli vlasy. Ti z vás, kteří o ně pečují nedostatečně, mohou být terčem posměchu a výtek u lidí, kteří se pohybují ve vašem okolí. Péče o vlasy je ale podstatná nejen z hlediska toho, jak vás vnímá okolí, ale také kvůli vašemu dobrému pocitu a konec…

Náplasti a krémy pro jizvám a striím: Aby vaše pokožka vypadala dobře

Náplasti a krémy pro jizvám a striím: Aby vaše pokožka vypadala dobře

Trápí vás nevzhledné jizvy a strie, které se vyskytují na vaší pokožce? Moderní prostředky dokáží jejich výskyt do značné míry eliminovat. Použít se k tomu dají speciální gelové náplasti na jizvy, případně pak také silikonové náplasti a krémy.