verze pro tisk

Dokonalý odpočinek v posteli s kvalitním roštem

9. prosinec 2012

Aby váš organismus nebyl přetížený a dostatečně si odpočinul, potřebujete pravidelný a zdravý spánek. Právě spánek je tím, co našemu tělu dodává ztracenou energii. Tělo si během noci odpočine a zregeneruje, takže je připraveno další den řádně fungovat. V kombinaci kvalitního spánku s dalšími relaxačními procedurami tak člověk dosáhne toho, že se každý den cítí odpočatě a svěže.

Dokonalý odpočinek v posteli s kvalitním roštemDokonalý odpočinek v posteli s kvalitním roštem

Abyste se během dne necítili unavení a malátní, je zapotřebí mít doma k dispozici kvalitní postel. Kvalitu postele do značné míry určují její rozměry, velmi důležitým aspektem jsou však také potřebné doplňky, které tvoří součást postele. Jedná se zejména o matrace a rošty do postele. Právě roštům věnuji následující řádky.

K čemu slouží rošty do postele

Rošty tvoří nedílnou součást mnoha postelí. Jde o konstrukce, které zajišťují dobrou oporu pro matrace a tak i pro to, abychom v posteli mohli spát na kvalitním podkladu. Vhodně zvolený rošt zajišťuje, že se matrace během používání nepropadá a naše tělo tak má dostatečnou oporu, nedostává se tak do nepřirozených poloh.

Rozdíl mezi polohovatelnými a nepolohovatelnými rošty

Rošty do postele jsou v současnosti vyráběny v několika verzích. Nejčastěji se používají takzvané lamelové rošty, které jsou tvořeny několika lamelami. Jejich počet by přitom měl být dostatečný tak, aby mezi jednotlivými lamelami nebyl příliš velký prostor.

Při výběru roštů máme možnost volit buď nepolohovatelné nebo polohovatelné rošty. Jak už z jejich názvu vyplývá, liší se v tom, zda se dají uvést do různých poloh či nikoliv. Rošty s polohovací funkcí lze tvarovat zpravidla v oblasti hlavy, některé typy mají polohovací konstrukci i v prostoru končetin. To způsobuje větší pohodlí během odpočinku a spánku. Je však nutné zdůraznit, že polohovací rošty jsou vhodné jen pro moderní pěnové či latexové matrace, v případě klasických pružinových či taštičkových matrací je doporučeno použít spíše nepolohovatelné rošty.

Motorové rošty- pohodlné nastavení polohy

Pakliže si zvolíte polohovací rošty, můžete si pořídit motorové rošty, kdy se při nastavení jednotlivých poloh nemusíte namáhat, stačí zmáčknout tlačítko na dálkovém ovládání a rošt se sám uvede do potřebné polohy.

Prodejce roštů do postele

Polohovatelné, nepolohovatelné a motorové rošty špičkové kvality pořídíte v eshopu Prospanek.cz. Tento obchod se specializuje nejen na prodej roštů, ale také postelí, matrací a lůžkovin, které zajišťují pohodlný spánek. Eshop nabízí rošty do postele v mnoha variantách a velikostech, běžné velikosti jsou přitom skladem, což zaručuje jejich rychlou dodávku k vám domů.

Foto: prospanek.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Pakliže dlouhodoběji trpíte zdravotními potížemi, cítíte se unaveni a nic vás nebaví, měli byste přemýšlet o tom, že na několik dní vysadíte z běžného pracovního režimu a dopřejete si trochu relaxace. Ideální je, pokud si vezmete pár dní dovolené a vyjedete si někam mimo domov, kde si dokonale odpoč…

Dopřejte si odpočinek v podobě pobytu ve wellness hotelu

Dopřejte si odpočinek v podobě pobytu ve wellness hotelu

Alespoň jednou za čas se vyplatí zvolnit, případně si úplně oddychnout od starostí všedních pracovních dnů. Každý upřednostňuje jiný typ odreagování. Pokud nevíte, jakým způsobem volný čas prožít, máme pro vás zajímavý námět. Je jím pobyt ve Wellness & spa hotelu Augustiánský dům ****S v oblíbeném l…


Bolest na duši i na těle? Odpočiňte si během relaxačního pobytu

Bolest na duši i na těle? Odpočiňte si během relaxačního pobytu

Člověk si čas od času potřebuje odpočinout. Pokud svému tělu nedopřejete alespoň jednou za čas pořádný odpočinek, vymstí se vám to v podobě častějších onemocnění a celkové únavy organismus. To pak nepomohou léky ani žádné bylinky.

Letní relaxace na zahraničním pobytu se slevou

Letní relaxace na zahraničním pobytu se slevou

Blíží se období, kdy většina z nás zamíří na letní dovolenou, kde si bude vychutnávat zasloužený odpočinek a relaxaci. Tělo relaxaci nutně potřebuje, týdenní či dokonce čtrnáctidenní dovolená někde u moře či ve wellness hotelu jistě přijde vhod. Kde ale vzít peníze? Při sjednávání pobytů můžeme využ…