verze pro tisk

Pro získání šťávy z ovoce a zeleniny využijte moderní odšťavňovače

28. leden 2013

Nezbytnou součástí stravy je také dostatečný přísun ovoce a zeleniny. Tyto potraviny našemu tělu dodávají potřebné množství vitamínů a mnoha dalších látek. jejich absence v jídelníčku by v dlouhodobém horizontu měla velmi negativní vliv na naše zdraví, tělu by se nedostávala potřebná energie a člověk by se tak cítil minimálně unavený a vysílený. Ovoce a zeleninu lze konzumovat různými způsoby- jako součást pokrmů, přímou konzumací nebo také pitím šťáv z těchto potravin. Pro vytvoření šťávy z ovoce a zeleniny je nejúčinnější využití kuchyňského odšťavňovače.

Pro získání šťávy z ovoce a zeleniny využijte moderní odšťavňovačePro získání šťávy z ovoce a zeleniny využijte moderní odšťavňovače

Díky odšťavňovači získáte z ovoce a zeleniny maximum čerstvých šťáv

Odšťavňovače jsou pomocníky do kuchyně, díky nimž si vždy můžeme vyrobit doma čerstvý nápoj z ovoce nebo zeleniny. Fungují tak, že z jednotlivých kusů ovoce dokáží vystředit šťávu. Získáte tak stoprocentně kvalitní tekutinu, kterou lze přímo zkonzumovat, případně ji můžete použít do přípravy nejrůznějších pokrmů.

Druhy odšťavovačů

V obchodech se v zásadě můžete setkat s třemi druhy odšťavňovačů. Klasické mechanické odšťavňovače jsou dnes již poměrně nepraktické, člověk má s odšťavňováním zbytečně moc práce, navíc mnohdy nejsou příliš efektivní, což znamená, že nedokáží využít stoprocentně veškeré šťávy, jež se v potravině nachází. Do domácnosti, kde se odšťavňovače budou používat často, tak lze doporučit spíše moderní automatické odšťavňovače. Buď lze zvolit odstředivé odšťavňovače, případně pak také šnekové odšťavňovače.

Odšťavovač Omega

Mezi kvalitní šnekové odšťavňovače patří kupříkladu velmi oblíbený odšťavňovač omega, který využívá dvoufázového síta, skrz nějž je ovoce nebo zelenina prolisována. Díky tomu tento přístroj dokáže potravinu odšťavnit mnohem účinněji, má vysokou výtěžnost. Vzniklá šťáva tak pro vás delikatesou, která doplní váš jídelníček o tolik potřebné vitamíny.

Foto: eujuicers.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Ovoce: Přírodní léčivý prostředek, který chutná

Ovoce: Přírodní léčivý prostředek, který chutná

Bojujete s nachlazením? Máte bolesti hlavy nebo kloubů? Trpíte nespavostí? Tyto a mnohé další potíže můžete kromě jiného zmírnit také pojídáním ovoce. Vybrali jsme několik druhů, které vás zaručeně dostanou zpět do formy!

Moderní brazilská epilace

Moderní brazilská epilace

Velmi módní záležitostí z hlediska péče o tělo je takzvaná brazilská epilace. Pod tímto názvem se skrývá epilace, tedy odstranění chloupků, a to v oblasti intimních partií.


Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

Jak známo, zelenina je obecně velmi zdravá a měla být mít své pevné místo v jídelníčku každého z nás. Záleží na tom, jakou zeleninu máme rádi, vždy bychom si však měli zjistit, zda daný druh zeleniny skutečně našemu tělu přináší potřebné vitamíny a další látky, nebo jich obsahuje jen zlomek a bylo b…

Detoxikace organismu: Melounová a citrónová dieta

Detoxikace organismu: Melounová a citrónová dieta

Ani při správném životním stylu a vhodně zvolené a kombinované stravě se nevyhnete tomu, že je váš organismus zatěžován různými látkami, které se ukládají v orgánech a ve větším množství pak mohou způsobit neplechu v podobě různých zažívacích potíží, onemocnění a chorob. Čas od času je tak dobré pro…