verze pro tisk

Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

19. únor 2013

Jak známo, zelenina je obecně velmi zdravá a měla být mít své pevné místo v jídelníčku každého z nás. Záleží na tom, jakou zeleninu máme rádi, vždy bychom si však měli zjistit, zda daný druh zeleniny skutečně našemu tělu přináší potřebné vitamíny a další látky, nebo jich obsahuje jen zlomek a bylo by vhodné jej nahradit jiným druhem. Mezi velmi zdravou zeleninu patří kapusta. Kapustu lze přitom využít pro přípravu mnoha chutných pokrmů. Skvělou záležitostí, a to i podle odborného portálu schudnes.sk, je kapustová polévka.

Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubneteKapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

Kapustová polévka je plná vitamínů a důležitých živin

Kapustová polévka je poměrně jednoduchá na přípravu, nicméně je velmi zdravá a také vynikající na chuť. Kapusta je zeleninou, která obsahuje velké množství vitamínů a látky v ní obsažené přispívají také k lepšímu trávení. Díky tomu se kapustová polévka řadí mezi polévky, které lze doporučit ve chvíli, kdy držíte dietu. Ovšem pozor, jíst během diety pouze kapustovou polévku není vhodné, ideální je kombinace s dalšími pokrmů, které nejsou tučné a mají dostatek živin a vitamínů. Velkou předností kapustové polévky je snadná a rychlá příprava, recept na výtečnou variantu této polévky naleznete na zmíněném webu.

Domácí zpracování ovoce

Pro zdravou výživu je vhodné do jídelníčku kromě zeleniny přidat také ovoce. Pakliže si nechcete kupovat drahé ovocné šťávy a mošty v obchodech, doporučuji pořídit si vlastní moštárnu. Domácí moštárna slouží ke zpracování ovoce, které se urodí na zahrádce. Jejím použitím získáte možnost získat šťávy a nápoje, které si můžete uskladnit. Každé roční období pak nebudete mít nouzi s přísunem vitamínů.

Foto: cs.wikipedia.org

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům. Pokud si jej dopřáváte každý den k snídani nebo jen jako osvěžující pití při jiné příležitosti, zároveň tím i děláte něco pro své zdraví. Jako s jinými nápoji se to samozřejmě s konzumací čaje nesmí přehánět, nicméně mnohé studie ukazují, že zelený čaj má v přim…

Zelené super potraviny: Obohacující doplňky stravy, které vám dodají vitalitu

Zelené super potraviny: Obohacující doplňky stravy, které vám dodají vitalitu

Ve stále větším množství obchodů se dnes můžete setkat s produkty, které se souhrnně nazývají zelené super potraviny. Jde o doplňky stravy, které jsou vyrobeny z přírodních látek a obsahují významné prvky a látky, jež jsou důležité pro lidský organismus.


Caralluma na hubnutí: Jaké s ní máme zkušenosti?

Caralluma na hubnutí: Jaké s ní máme zkušenosti?

Hubnutí je pro většinu z nás běh na dlouhou trať. Jistě to znáte, dny odříkání a nakonec stejně podlehnete nebo co hůř, zhubnete, ale za nedlouho se dostaví nepříjemný jojo efekt. Přípravek Andropharmia Slim s výtažky z rostliny Caralluma vám pomůže

Strava v těhotenství

Strava v těhotenství

Každá nastávající maminka se zajímá o to, jak se v těhotenství správně stravovat. Vyvážený jídelníček je pro správný vývoj miminka velice důležitý. Jaké potraviny do něho tedy zařadit? Jakým pochoutkám a nápojům se v těhotenství raději vyhnout?