verze pro tisk

Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

4. září 2013

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům. Pokud si jej dopřáváte každý den k snídani nebo jen jako osvěžující pití při jiné příležitosti, zároveň tím i děláte něco pro své zdraví. Jako s jinými nápoji se to samozřejmě s konzumací čaje nesmí přehánět, nicméně mnohé studie ukazují, že zelený čaj má v přiměřeném množství skutečně blahodárné účinky na lidský organismus. Působí také jako prevence proti vzniku mnoha onemocnění a chorob.

Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přinášíZelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

Pozitivní účinky zeleného čaje jsou známy již po dlouhou dobu. I proto tento nápoj pili už v dávných časech. Důvodů, proč je dobré jej pít, lze nalézt velké množství. Především jde o nápoj, který vás dokáže nabudit. Pokud jste unavení, nemůžete se probrat z letargie, i pár doušků zeleného čaje vás dokonale osvěží a probudí.

Zelený čaj pozitivně působí na srdce i další orgány

Zelený čaj má nejen povzbuzující účinky, ale také velmi pozitivní vliv na vaše zdraví. Bylo zjištěno, že například napomáhá jako prevence proti srdečním chorobám. Kdo pravidelně v přiměřených dávkách popíjí tento jinak velmi lahodný nápoj, snižuje se u něj riziko srdečních vad.

Kromě srdce působí zelený čaj pozitivně také na hladinu cholesterolu. Pokud máte zvýšený cholesterol v důsledku nezdravého způsobu života a špatné stravy, rozhodně lze doporučit začít pít zelený čaj.

Prevence proti cukrovce

Dobré zkušenosti s pitím zeleného čaje mají také lidé, kteří trpí cukrovkou. Pomáhá totiž regulovat hladinu cukru v těle. Čaj slouží i jako prevence proti vzniku cukrovky.

Bohatý zdroj antioxidantů

A jaká je hlavní zbraň, kterou se zelený čaj může pyšnit a je důvodem, proč má tak blahodárné účinky na lidský organismus? Především obsahuje významné antioxidanty, které napomáhají z těla vylučovat škodlivé látky, jež se v něm jinak usazují. Tělo je tak při pravidelné denní konzumaci tohoto nápoje mnohem zdravější a vitálnější.

Pozor na nekvalitní zelené čaje

Když už pijete zelený čaj, rozhodně si kupujte kvalitní produkty. Je lepší investovat o trochu více peněz do nákupu silného čaje z opravdu kvalitních surovin, nežli šetřit a dávat přednost levným čajům, které však zdaleka nemají takové množství účinných látek. Při nákupu doporučuji zvolit třeba specializovaný obchod s čajem Čajový dýchánek.cz, kde vám dokáží poradit s jeho výběrem.

Zelený čaj pijte pravidelně

Zelený čaj si můžete vychutnat ráno k snídani. Je však skvělým osvěžujícím nápojem i během dne. Oproti různým colovým nápojům chutná vždy skvěle. Pozor si dejte jen na dobu, po kterou čaj budete louhovat ve vodě.

Je nutné se držet postupů, které uvádějí výrobci. Při delším louhování se do nápoje totiž mohou naopak vylučovat látky, které vašemu organismu budou spíše na obtíž.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Léčivé účinky čaje

Léčivé účinky čaje

Milovníky čaje jistě potěší, že tento jedinečný nápoj má na lidský organismus léčivé účinky. Čím vším nám může čaj prospět? Čaj však může pomoci nejen jako nápoj! Podívejte se na příklady léčivých účinků čaje.

Zelený čaj povzbuzuje a léčí

Zelený čaj povzbuzuje a léčí

Jste unavení? Cítíte se tělesně nebo duševně vyčerpaní? Řešíte, jak zmírnit případné žaludeční nebo střevní obtíže? Jedním z nejlepších řešení na všechny tyto a řadu dalších neduhů je čaj, který je již po staletí považován za léčivý nápoj. Jeho popíjení má prokazatelné pozitivní účinky na lidský org…


Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

Kapusta: zdravá zelenina, po které zhubnete

Jak známo, zelenina je obecně velmi zdravá a měla být mít své pevné místo v jídelníčku každého z nás. Záleží na tom, jakou zeleninu máme rádi, vždy bychom si však měli zjistit, zda daný druh zeleniny skutečně našemu tělu přináší potřebné vitamíny a další látky, nebo jich obsahuje jen zlomek a bylo b…

Zelené super potraviny: Obohacující doplňky stravy, které vám dodají vitalitu

Zelené super potraviny: Obohacující doplňky stravy, které vám dodají vitalitu

Ve stále větším množství obchodů se dnes můžete setkat s produkty, které se souhrnně nazývají zelené super potraviny. Jde o doplňky stravy, které jsou vyrobeny z přírodních látek a obsahují významné prvky a látky, jež jsou důležité pro lidský organismus.