verze pro tisk

Ovoce: Přírodní léčivý prostředek, který chutná

25. září 2010

Bojujete s nachlazením? Máte bolesti hlavy nebo kloubů? Trpíte nespavostí? Tyto a mnohé další potíže můžete kromě jiného zmírnit také pojídáním ovoce. Vybrali jsme několik druhů, které vás zaručeně dostanou zpět do formy! Ovoce je totiž důležitým doplňkem stravy , který Vám dodá potřebné vitamíny!

Ovoce je plné vitamínů a minerálních látekOvoce je plné vitamínů a minerálních látek

Jablko

Jablka obsahují řadu vitamínů a stopových prvků, mají vysoký obsah draslíku, který je nezbytný pro hospodaření s vodou a funkci ledvin. Z jedné třetiny jsou tvořena vlákninou, která má schopnost na sebe vázat toxiny a snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Účinně pročišťují náš organismus, pomáhají při bolestech hlavy, kloubů a při závratích. Sladká jablka pomohou proti průjmu, kyselá pak při zácpě. Zvyšují a posilují naši imunitu a mají omlazující a regenerační účinky. Pití jablečné šťávy pomáhá při léčbě chřipky a kašle. Optimální množství: jedno jablko ráno a večer.

Banán

Tryptofan obsažený v banánech pozitivně ovlivňuje náladu. Banány mají vysoký obsah vitamínu A, vitamín B a vitamín C , a také sodíku, hořčíku a draslíku. Jsou bohaté na sacharidy, snadno a zdravě zasytí. Banány očišťují organismus od toxinů, snižují hladinu cholesterolu, posilují naši imunitu, zvyšují naši vytrvalost, sílu a soustředění, pomáhají odstraňovat otoky a snižovat tělesnou hmotnost. Také pomáhají při poruchách spánku a uklidňují nervy. Optimální množství: libovolné.

Hruška

Kromě vitamínů A, B a C obsahují hrušky vápník, draslík, sodík, chlor, fosfor a lehce stravitelné cukry. Mají antibakteriální, posilující a močopudné účinky, pročišťují střeva, odstraňují zácpu a jiné poruchy trávení. Pozitivně ovlivňují naši náladu a jsou vhodné při odtučňovacích kúrách (100 gramů obsahuje jen 60 kalorií). Hrušková šťáva pomáhá při boji s obezitou, močovými kameny či vysokém krevním tlaku. Vařené nebo pečené hrušky zmírňují kašel, v této formě by se měly též jíst při onemocněních trávicího traktu. Syrové hrušky jsou totiž pro někoho hůře stravitelné. Optimální množství: občas jedna hruška nebo hrušková šťáva.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Mango - Přírodní prostředek pro krásu

Mango - Přírodní prostředek pro krásu

Denně používáte mnoho nejrůznějších přípravků pro kvalitní a silné vlasy, krásnou pleť a zdravé nehty,ale nic z toho vám nepomáhá tak, jak byste potřebovali? Řešení je jednodušší, než se zdá, skrývá se totiž v exotickém ovoci- mangu.

Pro získání šťávy z ovoce a zeleniny využijte moderní odšťavňovače

Pro získání šťávy z ovoce a zeleniny využijte moderní odšťavňovače

Nezbytnou součástí stravy je také dostatečný přísun ovoce a zeleniny. Tyto potraviny našemu tělu dodávají potřebné množství vitamínů a mnoha dalších látek. jejich absence v jídelníčku by v dlouhodobém horizontu měla velmi negativní vliv na naše zdraví, tělu by se nedostávala potřebná energie a člově…


Ananas: Přírodní lék i afrodiziakum

Ananas: Přírodní lék i afrodiziakum

Cítíte se v poslední době slabí a bez energie? Není příčinou nedostatečné množství vitaminů? Co kdybyste si tentokrát koupili nějaké netradiční ovoce? Vyzkoušejte exotický ananas, který je přírodním lékem i afrodiziakem v jednom!

Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Přírodní kosmetika: Jak ji poznat?

Vše s nálepkou „bio“ nebo „přírodní“ frčí. To se netýká jen potravin, ale také kosmetiky! Rozhodli jste se vyhodit z koupelny všechny syntetické přípravky a používat pouze přírodní kosmetiku? Pokud se chystáte na její nákup, tak nenaleťte.