verze pro tisk

Mango - Přírodní prostředek pro krásu

28. říjen 2011

Denně používáte mnoho nejrůznějších přípravků pro kvalitní a silné vlasy, krásnou pleť a zdravé a silné nehty,ale nic z toho vám nepomáhá tak, jak byste potřebovali? Řešení je jednodušší, než se zdá, skrývá se totiž v exotickém ovoci- mangu.

Mango - Přírodní prostředek pro krásuMango - Přírodní prostředek pro krásu

Plody manga

Plody manga rostou na stromech dorůstajících až 22 metrů. Samotné plody jsou asi 2 kilogramy těžké a mají oválný až srdcovitý tvar. Jejich barva je většinou červená, či tmavě fialová s lehkými odstíny do zelena či do žluta. Uvnitř je mango tmavě žluté a svou sladkou chutí velmi připomíná broskev či nektarinku. Mango patří mezi exotické ovoce, které se pěstuje zejména v Indii.

Mango pro přirozenou krásu

Mango obsahuje velké množství kyseliny pantotenové, která velice zvyšuje kvalitu vlasů a také má téměř kouzelnou moc zamezit jejich nadměrnému vypadávání. Navíc obsahuje velké množství minerálních látek, jako je například zinek, jehož přísunem lze dosáhnout přirozené pevnosti vlasů, které se tak stanou vaší velkou chloubou.

Mango má také velký obsah vitaminů a mědi, které dodávají naší pleti krásný a přirozený odstín. Mango je opravdovým unikátem při péči o pleť, a proto ho mnoho výrobců používá jako základ do svých krémů, pleťových masek ale také přípravků pro zdravé opalování. Pokud tedy chcete, aby vaše pleť působila přirozeným a svěžím dojmem, je pro vás mango tím pravým ovocem.

Mango pro posílení obranyschopnosti organismu

Nejdůležitější na mangu je jeho bohatý obsah vitaminů A a E, které mají velkou schopnost k přirozenému pročišťování organismu a také chrání před volnými radikály. Je proto velmi vhodné ho konzumovat pro celkové posílení naší imunity.

Díky vysokému obsahu vitaminu B6 velice příznivě působí na naši psychiku. Konzumace manga nám pomáhá bojovat proti stresu, depresivním stavům, nespavosti a nesoustředěnosti.

Několik rad na závěr

Mango je opravdu velice chutným ovocem, které je možné konzumovat jak samotné, tak i jako součást ovocných salátů, či jako přílohu k nejrůznějším masovým a sýrovým pochoutkám. Konzumací manga posílíte výrazně svoji imunitu a zlepšíte kvalitu svých vlasů, pleti a také nehtů. Proto vám mohu mango jen doporučit.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Ovoce: Přírodní léčivý prostředek, který chutná

Ovoce: Přírodní léčivý prostředek, který chutná

Bojujete s nachlazením? Máte bolesti hlavy nebo kloubů? Trpíte nespavostí? Tyto a mnohé další potíže můžete kromě jiného zmírnit také pojídáním ovoce. Vybrali jsme několik druhů, které vás zaručeně dostanou zpět do formy!

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Mnoho vědců se neustále snaží nalézt tajemství krásy. Každým dnem se testuje mnoho nových krémů, šamponů na vlasy, balzámů či pleťových olejíčků. Ne všechny z nich ale fungují tak, jak nám slibují. Co když byl ale recept na přirozenou krásu objeven již ve stoletích minulých? Co když se tajemství opr…


Goji pro zdraví a pro krásu

Goji pro zdraví a pro krásu

Goji jsou plody kustovnice čínské rostoucí na středně velkých keřích. Tyto keře kvetou drobnými fialovými květy a plody goji vypadají jako malé červené bobulky. Goji- kustovnice čínská je známá hlavně díky své prospěšnosti pro lidský organismus. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, jako je napří…

Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Každá žena, která chce vypadat krásně, by čas od času jistě měla zajít do některého z wellness a relaxačních center. To samo o sobě prospívá jejímu vzhledu, nicméně ani dokonalá postava, štíhlé tvary a krásně napnutá a zdravá pokožka nestačí k tomu, aby se žena ve společnosti mohla cítit jako ryba v…