verze pro tisk

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

13. listopad 2011

Již jste vyzkoušeli snad vše, ale ne a ne docílit zdravé a krásné pleti? Denně užíváte ty nejlepší krémy a séra, ale nic nezabírá? Je tedy třeba změnit své stravovací návyky. Jak? To vám poradím ve svém dnešním článku.

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návykyChcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

Naše pleť a kosmetika

Většina z nás denně používá až neuvěřitelné množství nejrůznějších přípravků, slibujících okamžité zlepšení pleti. Namáháme naši pleť každodenním používáním make-upů, pudrů a korektorů. Pod nimi ale naše pleť není schopna přirozeně dýchat a začne se dusit. Alespoň několikrát do měsíce se proto snažte make-up vynechat, aby si vaše pleť mohla dostatečně odpočinout.

Potraviny prospívající pro přirozenou krásu

Pokud nejste se svou pletí spokojena,je třeba začít u svých stravovacích návyků. Existuje několik potravin, které s pletí dokáží dělat naprosté zázraky.

Mezi ty nejzaručenější patří:

  • Citrusové plody - pokud vás trápí tmavé a hluboké kruhy pod očima, není nic lepšího než právě citrusy. Do vašeho jídelníčku zařaďte především limetky, pomeranče, mandarinky a také grepy. Rozproudíte díky nim lymfatickou cirkulaci a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.
  • Rybí maso - pokud je vaše pleť vysušená a tvoří se na ní šupinky, je třeba okamžitě zakročit. Pravděpodobně ve vašem jídelníčku chybí dostatečné množství vitaminu E, vyskytujícím se především v tučných rybách, jakými je zejména makrela a losos. Zkuste zařadit ryby do vašeho jídelníčku častěji a uvidíte, jak svěže bude vaše pleť vypadat.
  • Okurky - salátové okurky obsahují velké množství vitaminů a potřebných minerálů. Mají velice zklidňující a osvěžující účinky. Pokud si alespoň třikrát za týden dopřejete okurkový salát, vaše pleť zajásá.

Výsledky jsou zaručeny

Pokud do vašeho jídelníčku zařadíte tyto potraviny, a také potraviny bohaté na vitaminy C, D a E, krok za krokem budete moci pozorovat změny ve vaší pleti. Stane se totiž mnohem jemnější, pružnější a zářivější, což zajisté ocení i vaše okolí. Tak směle do toho.

TIP:

Syrovátka pro krásnou a mladou pleť

Syrovátku můžeme s nadsázkou nazvat zázračným odpadem. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu.

Aloe Vera a její účinky na pleť

Aloe vera je téměř zázračná rostlina. Její blahodárné účinky jsou využívány pro léčení řady neduhů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Syrovátka pro krásnou a mladou pleť

Syrovátka pro krásnou a mladou pleť

Utrácíte za krémy a tělová mléka šílené peníze a máte pocit, že na vaši pleť vůbec neúčinkují? Vyzkoušejte obyčejnou syrovátku a uvidíte, že vaše pokožka bude opět mladá, krásná a zdravá.

Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!


Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

O pleť je potřeba se neustále starat tak, aby byla neustále svěží a mladistvá. Pokud již od mládí nebudete o svoji pleť dostatečně pečovat, vymstí se vám to velmi rychle jejím zestárnutím, které se projeví vznikem vrásek, jejím protažením a dalšími ú