verze pro tisk

Syrovátka pro krásnou a mladou pleť

23. únor 2011

Utrácíte za krémy a tělová mléka šílené peníze a máte pocit, že na vaši pleť vůbec neúčinkují? Vyzkoušejte obyčejnou syrovátku a uvidíte, že vaše pokožka bude opět mladá, krásná a zdravá.

Syrovátka pro krásnou a mladou pleťSyrovátka pro krásnou a mladou pleť

Co je to syrovátka?

Syrovátku můžeme s nadsázkou nazvat zázračným odpadem. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Syrovátka vypadá jako žlutozelená tekutina, která je bohatá na vitamíny, bílkoviny a minerály.

Syrovátka jako lahodný nápoj

Syrovátka je v obchodech se zdravou výživou k dostání především v sušené podobě. Ze sušené syrovátky si můžete doma připravit nápoj, který lze pít například místo mléka. Syrovátkový nápoj pomáhá při trávení a používá se i při dietách.

Možná se při představě pití syrovátky ušklíbnete. Je to ale chyba! Syrovátka je opravdu lahodný a osvěžující nápoj, který je navíc velmi zdravý.

Syrovátka pro hladkou pleť

Bylo by ale škoda syrovátku jen popíjet. Syrovátka má také blahodárné účinky na naši pleť, protože podporuje mj. tvorbu kolagenu! Jestliže vás trápí suchá a stárnoucí pokožka, přidejte si syrovátku do koupele a vydržte v ní aspoň dvacet minut.

Syrovátka vám také pomůže se suchou kůží na rukou, která nás trápí především v zimě. Stačí, když si ze syrovátky připravíte vlažný nálev, kdo kterého ponoříte na deset minut ruce.

Ze syrovátky si čas od času připravte domácí pleťovou masku. Jak n a to? Tři lžíce syrovátkového prášku dejte do misky a smíchejte s trochou vlažné vody. Kašičku naneste na pleť, nechte čtvrt hodiny působit a smyjte.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Čtěte také...

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

O pleť je potřeba se neustále starat tak, aby byla neustále svěží a mladistvá. Pokud již od mládí nebudete o svoji pleť dostatečně pečovat, vymstí se vám to velmi rychle jejím zestárnutím, které se projeví vznikem vrásek, jejím protažením a dalšími ú

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

Již jste vyzkoušeli snad vše, ale ne a ne docílit zdravé a krásné pleti? Denně užíváte ty nejlepší krémy a séra, ale nic nezabírá? Je tedy třeba změnit své stravovací návyky. Jak? To vám poradím ve svém dnešním článku.


Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?