verze pro tisk

Aloe vera a její účinky na pleť

29. listopad 2010

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!

Aloe vera a její účinky na pleťAloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera je téměř zázračná rostlina. Její blahodárné účinky jsou využívány pro léčení řady neduhů. Užívat ji můžete vnitřně k detoxikaci organismu nebo podpoře trávení. Aloe vera ale pomáhá také zevně a velmi pozitivně působí na naši pleť.

Aloe vera léčí popáleniny i odřeniny

Asi každému z nás se stalo, že se popálil při vaření. Rychlou pomocí je ošetření popáleniny šťávou z listu aloe vera. Vyplatí se proto pěstovat tuto nenáročnou rostlinu doma v květináči. Šťáva z aloe vera chladí, hydratuje a pomáhá popáleninu hojit. Aloe vera pomáhá hojit také nejrůznější odřeniny, šrámy nebo hmyzí štípnutí. Účinkuje téměř okamžitě a uleví nám od nepříjemné bolesti.

Aloe vera na akné i ekzémy

Pokud vaši pleť trápí problémy s akné nebo ekzémem, i v tomto případě pomůže aloe vera. Obrňte se ale trpělivostí – účinky aloe vera nejsou v tomto případě okamžité. Při léčení kožních nemocí se používá čistý gel vyrobený z listů aloe vera (zakoupíte je v e-shopech nebo v lékárnách). Aloe vera má antibiotické účinky a působí antisepticky. Její léčivé účinky se používají při léčení akné, ekzémů, oparů, lupenky nebo alergických reakcí.

Aloe vera hydratuje pokožku

Aloe vera velmi dobře hydratuje pokožku. Pokud je vaše pleť suchá, poohlídněte se po krému s výtažky z aloe vera, které jsou velmi účinné a dodají pokožce potřebnou výživu. Použít můžete také gel z aloe vera, po němž bude vaše pleť opět hebká. Výtažky z aloe vera se přidávají také například do šampónů nebo mýdel.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Aloe vera: Rostlina, jejíž výtažky mají pozoruhodný vliv na lidské zdraví

Aloe vera: Rostlina, jejíž výtažky mají pozoruhodný vliv na lidské zdraví

Blahodárné účinky výtažků z rostliny aloe vera jsou známy již po celá staletí, dokonce by se dalo říci, že po celá tisíciletí, neboť její využití se datuje už do dob starověkého Egypta. V současné době se s aloe vera můžeme setkat zejména v přírodních kosmetických přípravcích, lze ji však pořídit ta…

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

Chcete kvalitní pleť? - Změňte své stravovací návyky

Již jste vyzkoušeli snad vše, ale ne a ne docílit zdravé a krásné pleti? Denně užíváte ty nejlepší krémy a séra, ale nic nezabírá? Je tedy třeba změnit své stravovací návyky. Jak? To vám poradím ve svém dnešním článku.


Léčivé účinky čaje

Léčivé účinky čaje

Milovníky čaje jistě potěší, že tento jedinečný nápoj má na lidský organismus léčivé účinky. Čím vším nám může čaj prospět? Čaj však může pomoci nejen jako nápoj! Podívejte se na příklady léčivých účinků čaje.

Pozitivní účinky vířivky

Pozitivní účinky vířivky

Pro udržení zdraví je vhodné chodit do vířivky. Toto zařízení má velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Vířivky nemusíme navštěvovat jen v relaxačních centrech, veřejných bazénech nebo lázních, mnohem pohodlnější je zařídit si domácí vířivku. Vnitřní nebo venkovní vířivky pro domácí využití n…