verze pro tisk

Pozitivní účinky vířivky

2. červen 2012

Pro udržení zdraví je vhodné chodit do vířivky. Toto zařízení má velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Vířivky nemusíme navštěvovat jen v relaxačních centrech, veřejných bazénech nebo lázních, mnohem pohodlnější je zařídit si domácí vířivku.

Pozitivní účinky vířivkyPozitivní účinky vířivky

Vnitřní nebo venkovní vířivky pro domácí využití nabízejí skvělou možnost, jak o své tělo pečovat každý den. Tím, že si pořídíme vířivku přímo domů, můžeme si dopřávat její blahodárné účinky vždy, když se nám to bude hodit a budeme chtít.

Tělo se zbavuje stresu a napětí

Kvalitní vířivka dokáže dokonale zbavit lidský organismus napětí a stresu. Proudy teplé vody, které vycházejí z trysek vířivky, odstraňují bolest ze zatěžovaných partií těla, působí zejména na klouby, svalstvo, páteř, ramena a končetiny. Kromě toho mají vířivky také pozitivní účinky na dýchací ústrojí člověka, jsou tak vhodné i pro jedince, kteří mají problémy s dýcháním, trpí astmatem či podobnými potížemi.

Odstranění bolesti

Vířivka je také ideálním nástrojem k odstranění bolestí, velmi dobře účinkuje také při rehabilitaci zraněných částí těla. Je-li člověk po operaci, má nějakou pohmožděninu, nebo prodělal jiné zranění, je pobyt ve vířivce velmi žádoucí, tělo mnohem rychleji regeneruje.

Uvolnění před spánkem či po sportovním výkonu

S pobytem ve vířivce se to samozřejmě nesmí přehánět. Není dobré ji používat několik hodin denně, nicméně pravidelný kratší pobyt jde jen k duhu. Velmi příjemné je trávit ve vířivce chvilky před spaním. Tělo si po náročném pracovním dni dokonale odpočine a spánek je pak mnohem intenzivnější a tím pádem i zdravější. Vířivku lze jen doporučit také po sportovních výkonech, kdy je tělo unavené a potřebuje si řádně odpočinout. I proto si pozitivní účinky vířivky vychvalují přední sportovci.

Tím, že si pořídíte vířivku přímo domů, získáte možnost mnohem lépe regenerovat a relaxovat po náročném dni, aniž byste museli chodit někam do relaxačního centra či veřejného bazénu.

Foto: virivkysauny.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Léčivé účinky čaje

Léčivé účinky čaje

Milovníky čaje jistě potěší, že tento jedinečný nápoj má na lidský organismus léčivé účinky. Čím vším nám může čaj prospět? Čaj však může pomoci nejen jako nápoj! Podívejte se na příklady léčivých účinků čaje.

Léčivé účinky medu

Léčivé účinky medu

Máte doma med, kterým si čas od času namažete chleba? Nepoužívejte ho jen v kuchyni! Med je skvělým darem přírody pro naše zdraví. Léčivé účinky medu jsou známé a využívané po staletí. Podívejte se, jak med používat domácí lékarně!


Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

Zelený čaj: Blahodárné účinky, které pití zeleného čaje přináší

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům. Pokud si jej dopřáváte každý den k snídani nebo jen jako osvěžující pití při jiné příležitosti, zároveň tím i děláte něco pro své zdraví. Jako s jinými nápoji se to samozřejmě s konzumací čaje nesmí přehánět, nicméně mnohé studie ukazují, že zelený čaj má v přim…

Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!