verze pro tisk

Léčivé účinky medu

21. prosinec 2010

Máte doma med, kterým si čas od času namažete chleba? Nepoužívejte ho jen v kuchyni! Med je skvělým darem přírody pro naše zdraví. Léčivé účinky medu jsou známé a využívané po staletí. Podívejte se, jak med používat domácí lékarně!

Léčivé účinky meduLéčivé účinky medu

Med je plný vitamínů

Med se již po staletí používá v lidovém léčitelství na léčení řady neduhů. Med totiž obsahuje řadu důležitých vitamínů a minerálů. Za všechny můžeme jmenovat vitamín C a vitamín A, který nám tak často chybí. V medu najdete také vitamíny skupiny B, vitamín D, K nebo E. Med je bohatý na draslík, vápník, hořčík, křemík a železo.

Med jako přírodní antibiotikum

Lipový čaj oslazený medem je výborným pomocníkem v boji proti nachlazení a jako podpůrný prostředek při léčbě dýchacích potíží. Med je totiž považován za jedno z nejúčinnějších přírodních antibiotikum.

Při nachlazení používejte med při slazení bylinkového čaje. Proti kašli si připravte sirup z cibule, medu a citrónu. Cibuli nasekejte nadrobno, přijdeš dvě lžíce medu a lžíci citrónu. Nechte uležet, dokud cibule nepustí šťávu. Užívejte 3 x denně po jedné lžíci. Skvělým pomocníkem v boji proti nachlazení je také zázvorový čaj s medem. Z kořene čerstvého zázvoru uřízněte asi 1 cm a nastrouhejte do hrnku. Zalijte vroucí vodou, oslaďte medem a přidejte pár kapek citrónu.

Med je možné využívat nejen vnitřně, ale také zevně. Již staří Římané ho používali k hojení ran, protože med má antiseptické účinky.

Med má antiseptické a detoxikační účinky
Med má antiseptické a detoxikační účinky

Med pro krásu

Detoxikační účinky medu se používají při medových masážích, které dnes poskytuje řada wellness center. Medovou masáž si dopřejte, pokud se cítíte unaveni nebo trpíte některou z chronických chorob. Během medové masáže jsou z těla odstraňovány toxické látky. Obrazně řečeno, med z vás vytáhne vše špatné.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Čtěte také...

Léčivé účinky čaje

Léčivé účinky čaje

Milovníky čaje jistě potěší, že tento jedinečný nápoj má na lidský organismus léčivé účinky. Čím vším nám může čaj prospět? Čaj však může pomoci nejen jako nápoj! Podívejte se na příklady léčivých účinků čaje.

Léčivé účinky včelího vosku a propolis

Léčivé účinky včelího vosku a propolis

Znáte včelí vosk a propolis? Podívejte se na jejich léčivé účinky, které vám pomohou při zdravotních a kosmetických problémech.


Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!

Pozitivní účinky vířivky

Pozitivní účinky vířivky

Pro udržení zdraví je vhodné chodit do vířivky. Toto zařízení má velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Vířivky nemusíme navštěvovat jen v relaxačních centrech, veřejných bazénech nebo lázních, mnohem pohodlnější je zařídit si domácí vířivku. Vnitřní nebo venkovní vířivky pro domácí využití n…