verze pro tisk

Léčivé účinky včelího vosku a propolis

17. únor 2011

Znáte včelí vosk a propolis? Podívejte se na jejich léčivé účinky, které vám pomohou při zdravotních a kosmetických problémech.

Léčivé účinky včelího vosku a propolisLéčivé účinky včelího vosku a propolis

Propolis: Při bolestech zubů i kašli

Propolisu se přezdívá včelí kyt. V podstatě jde o přírodní pryskyřici, jíž sbírají včely a obohacují ji sekrecí svých žláz. Propolis včelaři nachází ve včelích úlech (včely ho používají k udržení čistoty uvnitř úlů) a využívá se například při výrobě svíček, mastí nebo mýdel.

Propolis, který obsahuje antibakteriální látky, řadu léčivých účinků. Propolis vám pomůže od různých virů, plísní, léčí i poranění kůže a kašel. Propolis se využívá k výrobě propolisové tinktury, kterou je vhodné používat při bolestech zubů, oparech nebo aftech.

Včelí vosk: Masti i balzámy na rty

Dalším darem, který nám včely dávají, je včelí vosk. Také ten se používá k výrobě svíček. Kromě toho je přidáván do různých kosmetických mastí. Zajímavostí je, že včelí vosk je bohatý na vitamín A, má antioxidační a antiseptické účinky.

Včelí vosk se kromě mastí přidává také například do balzámů na rty, které léčí (doporučuje se na popraskané rty namazat také med a nechat ho vstřebat).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Léčivé účinky čaje

Léčivé účinky čaje

Milovníky čaje jistě potěší, že tento jedinečný nápoj má na lidský organismus léčivé účinky. Čím vším nám může čaj prospět? Čaj však může pomoci nejen jako nápoj! Podívejte se na příklady léčivých účinků čaje.

Léčivé účinky medu

Léčivé účinky medu

Máte doma med, kterým si čas od času namažete chleba? Nepoužívejte ho jen v kuchyni! Med je skvělým darem přírody pro naše zdraví. Léčivé účinky medu jsou známé a využívané po staletí. Podívejte se, jak med používat domácí lékarně!


Aloe vera a její účinky na pleť

Aloe vera a její účinky na pleť

Máte problémy s akné, ekzémem nebo je vaše pleť citlivá a trápí vás alergické reakce? Vyzkoušejte aloe vera, která má blahodárné účinky a poradí si s nejedním problémem pleti!

Pozitivní účinky vířivky

Pozitivní účinky vířivky

Pro udržení zdraví je vhodné chodit do vířivky. Toto zařízení má velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Vířivky nemusíme navštěvovat jen v relaxačních centrech, veřejných bazénech nebo lázních, mnohem pohodlnější je zařídit si domácí vířivku. Vnitřní nebo venkovní vířivky pro domácí využití n…