verze pro tisk

Goji pro zdraví a pro krásu

9. září 2011

Goji jsou plody kustovnice čínské rostoucí na středně velkých keřích. Tyto keře kvetou drobnými fialovými květy a plody goji vypadají jako malé červené bobulky.

Goji pro zdraví a pro krásuGoji pro zdraví a pro krásu

Goji- kustovnice čínská je známá hlavně díky své prospěšnosti pro lidský organismus. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, jako je například vitamin B1, B2, vitamin C a E, dále obsahuje důležité aminokyseliny a velké množství stopových prvků- železo, zinek, vápník, germanium, selen, fosfor a další.

Kustovnice čínská je známá pro své mnohdy až zázračné účinky na lidský organismus. Mezi ty nejdůležitější patří zejména posilování imunitního systému a redukce cholesterolu v těle. Goji působí také například proti tvorbě rakovinotvorných buněk, posiluje ledviny a játra, zlepšuje zrak, pomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje paměť a pomáhá při impotenci. Goji- kustovnice čínská je velice doporučována pro osoby těžce pracující, pro sportovce či nemocné a starší lidi. Je totiž velice významným zdrojem energie. Jednou z věcí, kterou ocení především ženy je ta, že goji chrání naše buňky před volnými radikály a pomáhá tak zpomalit proces stárnutí kůže. Kustovnici čínskou je velice vhodné konzumovat také v případě, pokud trpíte depresemi, nervozitou či přílišnou podrážděností. Goji totiž pomáhá všechny tyto stavy zlepšovat či dokonce odstraňovat a tak pomáhá výrazně zlepšit kvalitu vašeho života. Lidem, trpícím častými bolestmi hlavy, migrénami či obdobnými stavy goji pomůže, aby se cítili lépe, a výrazně tyto bolesti utlumuje.

K nejčastějším produktům, vyráběným z goji, patří bezkonkurenčně krémy a tělová mléka. Používají se v Číně již více než 2000 let, což jasně svědčí o moudrosti tamních obyvatel. Tyto krémy mají schopnost až zázračně působit do hloubky pleti, čímž zabraňují vzniku vrásek a pleť bude po jeho použití neustále působit velice mladě a svěže. Goji totiž do jisté míry zpomaluje proces stárnutí pokožky. Tyto krémy také obsahují všem dobře známou a mezi lidmi tak oblíbenou Aloe Vera, která pomáhá pleť chránit po celý den a účinně ji hydratovat.

Velice výhodné je, že krémy a tělová mléka z kustovnice čínské mohou používat všichni. Muži, ženy i děti a je možné je použít na všechny typy pleti, od pleti normální až po mastnou a problematickou pleť.

Nejdůležitější otázkou, kterou si kladou zejména ženy, je ta, zda při používání krémů z goji budou na jejich tváři vidět rozdíly. Ano budou, ale je třeba tyto krémy používat opravdu pravidelně a hlavně každodenně. Tajemství omlazení pleti spočívá zejména v obsahu avokádového oleje, bambuckého másla, šípku a arganu. Navíc tyto krémy nejenže zpomalují proces stárnutí pleti, ale také urychlují růst nových buněk, díky kterým zůstává pleť přirozeně mladá a krásně pružná.

Mezi další velice úspěšné produkty z kustovnice čínské patří zejména šťáva z těchto plodů nebo také goji sušená. Aby se účinky goji projevily, za jeden den by se mělo sníst přibližně 20-30 gramů těchto zázračných plodů.

V poslední době se stala velice vyhledávanou také šťáva z kustovnice čínské. Díky vysokému množství polysacharidů velice prospívá našemu imunitnímu systému a pomáhá nás chránit proti nejrůznějším nemocem. Zároveň šťávy z goji obsahují vysoké množství vitaminů a minerálů, které naše tělo nutně potřebuje.

Kustovnice čínská- goji je na našem trhu stale více oblíbená a z mnoha studií vyplývá, že je velice zdraví prospěšná.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Kustovnice čínská (Goji): Superpotravina nového tisíciletí

Kustovnice čínská (Goji): Superpotravina nového tisíciletí

Goji neboli kustovnici čínské se přezdívá rudé diamanty. Tvar tohoto červeného ovoce připomíná diamant, a co do obsahu vitamínů jde o skutečný poklad. Ještě donedávna nebyla kustovnice čínská v západním světě moc známá a používala se jen jako okrasná rostlina v živých plotech. Nyní ovšem zažívá skut…

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Proslulý Kleopatřin recept na přirozenou krásu

Mnoho vědců se neustále snaží nalézt tajemství krásy. Každým dnem se testuje mnoho nových krémů, šamponů na vlasy, balzámů či pleťových olejíčků. Ne všechny z nich ale fungují tak, jak nám slibují. Co když byl ale recept na přirozenou krásu objeven již ve stoletích minulých? Co když se tajemství opr…


Mango - Přírodní prostředek pro krásu

Mango - Přírodní prostředek pro krásu

Denně používáte mnoho nejrůznějších přípravků pro kvalitní a silné vlasy, krásnou pleť a zdravé nehty,ale nic z toho vám nepomáhá tak, jak byste potřebovali? Řešení je jednodušší, než se zdá, skrývá se totiž v exotickém ovoci- mangu.

Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Krásu ženy podtrhne slušivé oblečení a také šperky či náušnice

Každá žena, která chce vypadat krásně, by čas od času jistě měla zajít do některého z wellness a relaxačních center. To samo o sobě prospívá jejímu vzhledu, nicméně ani dokonalá postava, štíhlé tvary a krásně napnutá a zdravá pokožka nestačí k tomu, aby se žena ve společnosti mohla cítit jako ryba v…