verze pro tisk

Bioenergetika: Účinná terapie proti stresu

4. únor 2012

Trpíte v poslední době bolestmi hlavy, břicha či svalů? Myslíte, že je to způsobeno stresem, který v poslední době prožíváte? Pokud ano, měli byste rychle zakročit. Nabízí se totiž účinná terapie proti stresu, která nese název Bioenergetika.

Bioenergetika: Účinná terapie proti stresuBioenergetika: Účinná terapie proti stresu

Co je to Bioenergetika?

Bioenergetika je série fyzických a psychických cvičení, které mají za úkol zbavit nás stresu a nahromaděného napětí. Jejím největším cílem je naučit nás, jak vnímat a přijímat své vlastní tělo a své pocity. Bioenergetika nám má pomoci odstraňovat chronická onemocnění a pomoci nám, cítit se lépe. Tato myšlenka pochází od známého psychoanalytika W. Reicha a později ji rozšířil jeho žák A. Lowen.

Teorie A. Lowena

Známý psychoterapeut Alexander Lowen při svých výzkumech přišel se zajímavou teorií. Tvrdil totiž, že všichni lidé mají hluboko v sobě ukrytou životní energii. V případě, že se v nás nahromadí příliš mnoho špatných zážitků a zkušeností, naše životní energie se zablokuje a nemůže dále proudit naším tělem. Tak začneme pociťovat strach a deprese. Člověk, který se v takové situaci ocitne, by měl proto zahájit účinnou terapii proti stresu- Bioenergetiku.

Příklad terapeutického cvičení

Jedním z osvědčených bioenergetických cvičení, je cvičení k odstranění napětí v ramenou. Stoupněte si, ohněte ruce v loktech a snažte se je tlačit směrem dozadu. Pokud tento cvik budete provádět správně, ucítíte, jak se vaše lopatky téměř dotýkají jedna druhé. Snažte se v tomto stavu zůstat alespoň 3 minuty. Pravidelně a zhluboka dýchejte, abyste se tak zbavili nastřádaného stresu. Poté ruce uvolněte a odpočiňte si. Měli byste cítit teplo a lehkost.

Slovo závěrem

Bioenergetika je vlastně terapeutickým cvičením proti stresu. Snaží se znovu nastartovat proudění životní energie v našem těle. Pomáhá nám odstranit veškeré bolesti, které máme a zlepšit náš psychický stav. Vyzkoušejte Bioenergetiku a jistě budete příjemně překvapeni.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Reflexní terapie chodidel

Reflexní terapie chodidel

Reflexní terapie je uznávanou metodou, která nás zbaví řady neduhů. Promačkání reflexních bodů na chodidlech si můžete dopřát u odborníka, pokusit se o to sami doma anebo si nasadit ponožky pro reflexní masáž. Reflexní terapie je užívána již po staletí. Její princip je v podstatě jednoduchý. Chod…

Aromaterapie: masáž, která vás zbaví stresu a zátěže

Aromaterapie: masáž, která vás zbaví stresu a zátěže

Pro úlevu od stresu a zátěže se používají různé moderní i tradiční metody. Mezi velmi účinné metody patří také aromaterapie, která působí při prevenci i akutních potížích.


Kosmetika proti vráskám Dermaheal

Kosmetika proti vráskám Dermaheal

Krémy na vrásky a další kosmetika, která se používá na pokožku, obvykle nedosahuje velkých účinků už jen proto, že do samotné kůže se dostane jen naprosté minimum účinných látek, jež jsou v krémech obsaženy. Uvádí se, že jde jen o zhruba jedno procento. Proto společnost Caregen přišla na trh s novin…

Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Péče o pokožku pomocí krémů proti vráskám

Věk se dříve nebo později začne u každého z nás projevovat tím, že mu stárne kůže. První vrásky se začínají u lidí objevovat v různém období, nicméně již lidé okolo třiceti let by měli, pokud chtějí mít svěží pleť, používat různé krémy a gely, které zabraňují stárnutí kůže.