verze pro tisk

Reflexní terapie chodidel

21. listopad 2010

Reflexní terapie je uznávanou metodou, která nás zbaví řady neduhů. Promačkání reflexních bodů na chodidlech si můžete dopřát u odborníka, pokusit se o to sami doma anebo si nasadit ponožky pro reflexní masáž.

Reflexní terapie chodidelReflexní terapie chodidel

Co je reflexní terapie?

Reflexní terapie je užívána již po staletí. Její princip je v podstatě jednoduchý. Chodidla představují naše tělo – najdeme na nich části, které odpovídají našim orgánům i dalším částem těla. Jinak řečeno, každé místečko na chodidle představuje část našeho těla (hlava se například nachází asi uprostřed palce na noze).

V České republice prosazoval reflexní terapii chodidel především Ing. Jiří Janča, který o ní napsal knihu Reflexní terapie. Tajemná řeč těla, kde podrobně vysvětluje její principy. Reflexní terapie je dnes využívána jako alternativní a podpůrná metoda při léčbě nemocí.

Reflexní terapie: Jak probíhá?

Každé místo na chodidle přestavuje orgán nebo část těla. Pokud máte například nemocné ledviny, je místo na chodidle, které odpovídá tomuto orgánu, citlivé až bolestivé při silnějším stisknutí.

Podle terapeutů je vhodné, aby promačkávání chodila, prováděla druhá osoba, protože pak je léčba účinnější. Pro mačkání míst na chodidlech používejte palec. Nákres reflexních zón na chodidlech je možné najít na internetu nebo v knize Jiřího Janči o reflexní terapii.

Ponožky pro reflexní terapii

Jako podpůrný prostředek pro reflexní léčbu a velmi příjemnou masáž chodidel můžete použít také speciální ponožky pro reflexní terapii. Ty jsou vyrobeny z jemné kombinace bavlny a lykry a jsou určeny pro běžné nošení. Vyrobila je britská designová společnost Worldwide – NPW. Ponožky pro reflexní masáž jsou k dostání v růžové nebo modré barvě.

Ponožky pro reflexní masáž chodidel můžete pořídit svým blízkým jako originální dárek k Vánocům. Další tipy na zajímavé vánoční dárky najdete na Dárkotipy.cz.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Bioenergetika: Účinná terapie proti stresu

Bioenergetika: Účinná terapie proti stresu

Trpíte v poslední době bolestmi hlavy, břicha či svalů? Myslíte, že je to způsobeno stresem, který v poslední době prožíváte? Pokud ano, měli byste rychle zakročit. Nabízí se totiž účinná terapie proti stresu, která nese název Bioenergetika.

Ciťte se znovu fit po zdravotní masáži Praha

Ciťte se znovu fit po zdravotní masáži Praha

Cítíte se často unaveni a bez dobré nálady? Nechejte se zlákat zdravotní masáží Praha a dopřejte Vašemu tělu správnou regeneraci po sportování.


Beta-karoten: Silný antioxidační prvek

Beta-karoten: Silný antioxidační prvek

Karoteny najdeme v mnoha druzích ovoce a zeleniny a samotný beta-karoten je chemická látka rozpustná v tucích, kterou lze přeměnit na vitamín A, pokud jej naše tělo potřebuje. Karoteny jsou důležité pro obranný systé

Dopřejte si relaxaci a očistěte své tělo od škodlivin

Dopřejte si relaxaci a očistěte své tělo od škodlivin

Dnešní uspěchaná doba nás nutí být neustále aktivní, žene nás vpřed a my jen těžko hledáme čas na odpočinek a pro chvilku sami pro sebe. Abychom si však udrželi naše fyzické, ale i duševní zdraví, je třeba na své tělo a duši nezapomínat a dopřávat si pravidelné masáže, psychický odpočinek a čas od č…