verze pro tisk

Domácí fitness: Na čem cvičit?

18. listopad 2010

Jak si pohodlně a zábavně udržovat postavu? Kromě návštěvy fitness centra si můžete malé fitness zřídit i doma. Přinášíme vám tipy na několik cvičebních přístrojů, na kterých můžete v klidu domova cvičit každý den!

Domácí fitness: Na čem cvičit?Domácí fitness: Na čem cvičit?

Rotoped

Moderním, účinným a bezpečným způsobem cvičení je šlapání na rotopedu. Rychle si tak zdokonalíte svou kondici, posílíte nohy, odstraníte nadbytečný tuk a zlepšíte srdeční činnost.

Rotoped je šetrný ke kloubům a na rozdíl od jízdy na kole vám může být jedno, jaké je venku počasí. Pokud chcete zároveň sledovat svůj skutečný výkon a zefektivnit cvičení, pořiďte si ergometr.

Běžící pás

Ke zlepšení vaší celkové kondice a zvýšení spotřeby energie přirozeně pomáhá běh nebo chůze. Jestliže se vám nechce v tomto počasí běhat nebo chodit venku, ideální volbou je pořídit si domů běžící pás.

Díky možnosti nastavit si různé profily běhu či chůze si navíc můžete připravit promyšlený tréninkový program a bezpečně cvičit podle toho, na kolik se zrovna cítíte.

Stepper

Potřebujete posílit hýždě a stehna? Řešením je stepper, který kromě posílení hýždí a stehen zlepší vaši kondici a pozitivně působí na oběhový systém. Na rozdíl od chůze do schodů, kterou se stepperem napodobujete, však stepper nezatěžuje vaše klouby.

Veslařský trenažér

Všechny hlavní svalové skupiny vám spolehlivě procvičí veslování. Nemusíte se ale kvůli tomu hned vrhnout do loďky na řeku (což obzvlášť v chladném počasí není příliš příjemné), stačí si domů pořídit veslařský trenažér.

Nejenže si účinně posílíte svaly (zejména na nohou, zádech, pažích a ramenech), ale také spálíte množství kalorií, a to bez zátěže kloubů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Domácí lékárna: Co v ní nesmí chybět?

Domácí lékárna: Co v ní nesmí chybět?

V každé domácnosti je alespoň nějaká malá krabička se základními léky proti bolesti hlavy nebo ne horečku. Nikdy ale nevíte, co se stane – můžete se nešikovně říznout, bude vás bolet v krku nebo dostanete průjem… Co by v domácí lékárničce nemělo určitě chybět?

Domácí pleťové masky nejen z bylin

Domácí pleťové masky nejen z bylin

Mít krásnou a čistou pleť stojí trochu námahy. Časem pleť ztrácí svoji pružnost a už si prostě nevystačí se studenou vodou a denním krémem. Dopřejte si proto pravidelně domácí pleťové masky. Jak na ně?


Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?

Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Pokud chcete vypadat skvěle, musíte pravidelně cvičit a současně myslet i na relax a zkrášlování. Tělo „sedřené“ cvičením určitě nevypadá dobře. A stejně tak i tělo, které jen odpočívá, není krásné. Nabízí se jen jedna možnost – skloubit cvičení s relaxem. Připadává vám to trochu postavené na hlavu?…