verze pro tisk

Dopřejte si relax v podobě jedinečného relaxačního víkendu

18. únor 2011

Po náročných pracovních dnech jsou naštěstí většině z nás dopřány volné chvíle v podobě víkendů. A tyto okamžiky je vhodné prožít tak, abychom se na začátku dalšího pracovního týdne vrátili do zaměstnání v plné síle a řádně odpočatí. Každý z nás si jistě představuje klidný a příjemný víkend jinak.

Dopřejte si relax v podobě jedinečného relaxačního víkenduDopřejte si relax v podobě jedinečného relaxačního víkendu

Zatímco někdo jej tráví u rodinného krbu před televizí a s novinami, které během týdne ani nestihl pořádně prolistovat, jiní vyhledávají spíše aktivní odpočinek plný sportu a turistiky. Ne vždy však tyto formy mohou tělo správně zregenerovat. I proto se staly velmi oblíbenými tzv. relaxační víkendy, kdy sami nebo s přítelem či přítelkyní můžete vyrazit na krátký, ale intenzivní pobyt po celé České republice a dokonce i zahraničí a zažít v některém z hotelů a penzionů tu správnou relaxaci.

Na obrázku: Wellness víkend Plzeň

Každá nabídka má svoje přednosti, zpravidla však tento víkendový pobyt bývá obohacen různými masážemi, koupelemi atd. Cílem relaxačních víkendů je navrátit tělu i mysli energii ztracenou náročným každodenním programem. Na těchto webových stránkách se dozvíte zajímavé informace o jednotlivých procedurách, které jsou součástí většiny relaxačních víkendů.

Druhy relaxačních víkendů

Relaxační víkendy jsou určeny jak pro jednotlivce, kteří si potřebují odpočinout a nabrat novou energii do každodenních stresových situací, tak i například pro manželské páry. V případě párů pak bývá cena relaxačních víkendů výhodnější nežli u jednotlivců, což je dáno samozřejmě i tím, že tráví veškerý čas a s ním spojené procedury spolu. Výjimečně lze v katalogu relaxačních víkendů narazit i na různé skupinové relaxační víkendy určené pro více lidí najednou. Ty se dají využít například jako společná podniková relaxace a slouží i pro upevnění vztahů mezi jednotlivými členy pobytu.

Relaxační víkendy lze dnes najít v hotelech, penzionech a speciálních wellness centrech nejen v rámci České republiky (relaxační víkendy dnes nabízejí hlavně horská střediska a lázeňská města a obce), pohodovou relaxaci si lze dnes vychutnat také v zahraničí, na takzvaných eurovíkendech, kdy spojíte wellness pobyt s poznáváním okolí a také například nakupováním různých suvenýrů pro známé a příbuzné. Tyto pobyty jsou také vhodné zážitky jako dárek.

Nabídka relaxačních víkendů je dnes opravdu široká, obrovskou výhodou je i to, že mnohé krátkodobé wellness pobyty si lze zajistit přímo přes internet, kdy není potřeba vůbec dojíždět do kamenných poboček společností, které relaxační pobyty nabízejí. Navíc internetové nabídky relaxačních víkendů jsou mnohdy i o několik desítek procent levnější a nabízejí mnohem větší výběr služeb.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Dopřejte si odpočinek v podobě pobytu ve wellness hotelu

Dopřejte si odpočinek v podobě pobytu ve wellness hotelu

Alespoň jednou za čas se vyplatí zvolnit, případně si úplně oddychnout od starostí všedních pracovních dnů. Každý upřednostňuje jiný typ odreagování. Pokud nevíte, jakým způsobem volný čas prožít, máme pro vás zajímavý námět. Je jím pobyt ve Wellness & spa hotelu Augustiánský dům ****S v oblíbeném l…

Bolest na duši i na těle? Odpočiňte si během relaxačního pobytu

Bolest na duši i na těle? Odpočiňte si během relaxačního pobytu

Člověk si čas od času potřebuje odpočinout. Pokud svému tělu nedopřejete alespoň jednou za čas pořádný odpočinek, vymstí se vám to v podobě častějších onemocnění a celkové únavy organismus. To pak nepomohou léky ani žádné bylinky.


Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Pokud chcete vypadat skvěle, musíte pravidelně cvičit a současně myslet i na relax a zkrášlování. Tělo „sedřené“ cvičením určitě nevypadá dobře. A stejně tak i tělo, které jen odpočívá, není krásné. Nabízí se jen jedna možnost – skloubit cvičení s relaxem. Připadává vám to trochu postavené na hlavu?…

Dopřejte si relaxaci a očistěte své tělo od škodlivin

Dopřejte si relaxaci a očistěte své tělo od škodlivin

Dnešní uspěchaná doba nás nutí být neustále aktivní, žene nás vpřed a my jen těžko hledáme čas na odpočinek a pro chvilku sami pro sebe. Abychom si však udrželi naše fyzické, ale i duševní zdraví, je třeba na své tělo a duši nezapomínat a dopřávat si pravidelné masáže, psychický odpočinek a čas od č…