verze pro tisk

Biopotraviny- základ zdravé stravy

20. leden 2012

Pro lidský organismus je důležitý správný a vyrovnaný přísun vitamínů a dalších látek. Mnoho potravin obsahuje škodlivé chemické látky, které jsou pro naše tělo nevhodné, při výběru potravin je tak důležité dbát na to, aby se v nich těchto látek vyskytovalo pokud možno co nejméně. Je tak vhodné si kupovat biopotraviny, při jejichž výrobě nesmějí být využívána umělá hnojiva, škodlivé chemické postřiky nebo geneticky modifikované organismy.

Biopotraviny- základ zdravé stravyBiopotraviny- základ zdravé stravy

Pojem Biopotraviny

Biopotraviny jsou produkty ekologického zemědělství. Výrobce, který chce svoje produkty prodávat jako biopotraviny, dnes musí mít potřebné certifikace, k jejichž dosažení je nutné se řídit i právním předpisem o zásadách pro ekologické zemědělství.

Biopotraviny dnes nejsou ničím výjimečným

Bio potraviny jsou dnes již zcela běžně k dostání v mnoha obchodech a i proto si k nim nachází cestu stále více českých domácností. Dříve bylo pro biopotraviny typické, že jejich cena byla podstatně vyšší nežli ostatní produkty, dnes se však již cenová hladina biopotravin dostává na slušnou úroveň, takže jsou dostupné prakticky pro každého spotřebitele. Příkladem mohou být ceny za biopotraviny v internetovém obchodě countrylife.cz, který se na tyto produkty přímo specializuje. Kromě biopotravin obchod nabízí svým zákazníkům také různé doplňky stravy, které mohou výrazně podpořit zdravý jídelníček a doplnit stravu o potřebné minerální látky a vitamíny.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou symbolem mládí a vitality. Jen málokomu z nás příroda nadělila husté a lesklé vlasy, o něž se musí pečovat minimálně. Většina z nás se potýká s nejrůznějšími problémy: suché nebo naopak mastné vlasy, lupy, slabé a lámavé vlasy… Pomohou bylinky?

RECEPTY: Mořské řasy jsou chutné a zdravé!

RECEPTY: Mořské řasy jsou chutné a zdravé!

Co si představíte, když se řekne mořská řasa? Zapomeňte na nevzhlednou a poněkud páchnoucí rostlinu, kterou jste zahlédli na dovolené u moře. Mořské řasy jsou také vyhledávanou pochoutkou plnou vitamínů! Nevíte, co z nich uvařit? Pro začátek vyzkoušejte naše recepty!


Nemůžete se zbavit pocitu hladu? Pomůže vám Procera – nový doplněk stravy

Nemůžete se zbavit pocitu hladu? Pomůže vám Procera – nový doplněk stravy

Začátek roku je pro mnohé z vás tradičně ve znamení hubnutí. Zatímco o vánočních svátcích jste se nešetřili a náležitě hodovali, vaše tělo dostalo pořádně zabrat. Výsledkem je, že při stoupnutí na váhu zjišťujete, že máte o nějaké to kilo navíc. Zbavit se přebytečných kilogramů je však často velmi o…

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Bolest kloubů patří k onemocněním, které trápí velké procento populace. Možná si myslíte, že jde o problém, který se týká spíše starších lidí, to ale není pravda. Byli byste překvapeni, kolik mladých lidí se s potížemi s klouby potýká. Pokud jde o dlouhodobou záležitost, má to za následek zhoršení p…