verze pro tisk

Obilné klíčky: Lék na téměř každou nemoc

26. květen 2011

Jste náchylní k onemocnění? Pak vám možná chybí některé minerály a vitamíny. Účinným a jednoduchým způsobem, jak vašemu tělu dodáte spoustu vitamínů a minerálů, jsou obilné klíčky. Můžete si je i jednoduše vypěstovat doma! Jak na to?

Obilné klíčky: Lék na téměř každou nemocObilné klíčky: Lék na téměř každou nemoc

Obilné klíčky: Na co pomáhají?

Obilné klíčky jsou svým obsahem vitamínů a dalších cenných látek opravdu unikátní. Vašemu organismu dodají například vitamín E, nenasycené mastné kyseliny (vitamín F), vitamíny skupiny B, obsahují mnoho železa, hořčík, draslík, bílkoviny a vzácné mikroprvky, jako například chróm či lithium.

Vašemu tělu tak obilné klíčky dodávají látky nezbytné pro stavbu buněk a tkání, snižují hladinu cholesterolu v krvi, chrání před anémií, vysokou měrou přispívají k posílení srdce, nervů, krve, pokožky, mozku, svalů (nedovolí měknutí svalů) a kostí (chrání kosti před řídnutím). Jsou zkrátka lékem téměř na každou nemoc a ideálním prostředkem pro prevenci. Navíc podle výzkumů celkově omlazují organismus.

Jak vypěstovat obilné klíčky?

Stačí nakoupit semena jakýchkoli obilovin (nejlépe v bio kvalitě) a nechat je doma naklíčit. Připravte si nádobu pro klíčení, kterou předtím důkladně omyjte horkou vodou – jen vodou, nepoužívejte mycí prostředky. Zakoupená semena přeberte a poté pořádně propláchněte. Pak je nasypte na dno nádoby, zalijte vodou a nechte stát 8 – 12 hodin.

Po této době vodu slijte, semena znovu propláchněte a dejte zpátky do nádoby, kde je zalijte jen malým množstvím vody tak, aby byla pouze ve vlhku. Nádobu umístěte někam, kam přímo nesvítí slunce. Následně dvakrát denně proplachujte. Klíčky jsou vhodné k jídlu, jakmile dosáhnou velikosti dvakrát až třikrát delší než semeno, což je zhruba za 2 až 3 dny. Pokud je nebudete jíst hned, uložte je do chladničky a konzumujte postupně. Jezte obilné klíčky vždy celé a nejlépe v syrovém stavu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Vitamín E: Významný antioxidant

Vitamín E: Významný antioxidant

Míváte často křeče? Trpíte ekzémem? Nejen s těmito potížemi vám pomůže vitamín E! Na co všechno je dobrý?

Partnerské stránky

Partnerské stránky


Institut pro lepší zrak si ke Světovému dnu zraku připravil speciální akce

Institut pro lepší zrak si ke Světovému dnu zraku připravil speciální akce

13.10.2011 je Světovým dnem zraku. Vyhlašuje jej Světová zdravotnická organizace (WHO), která tak chce mezi populací šířit větší osvětu při péči o zrak. Oční vady dnes sužují miliony lidí po celém světě. Statistiky ukazují, že některou z očních vad trpí až 80% obyvatel. Nejčastěji se jedná o krátkoz…

Kinesiotaping TEMPEX

Kinesiotaping TEMPEX

Sportujete? Chodíte běhat? Cvičíte? Chodíte do práce? Téměř každý z nás zažil bolesti kloubů či zad. A téměř každý z nás má nějakou svou metodu, jak se s bolestmi vyrovnat. Ale přiznejme si, ne vždy jsou naše metody opravdu účinné a efektivní. Mnohdy se bolesti snažíme jen přetrpět. A to je rozhodně…