verze pro tisk

Nepodceňujte deprese a stavy úzkosti

2. únor 2013

Dnešní uspěchaná doba přináší kromě kladů také nemalé zápory, které se u mnoha lidí projevují tím, že trpí depresemi a stavy úzkosti. Deprese jako nemoc bývala v dřívějších dobách hodně podceňována, dnes už se odborníci přiklánějí k názoru, že toto onemocnění „duše“ je potřeba léčit, tak jako se provádí léčba jakýchkoliv jiných onemocnění. Trvalé deprese a úzkost totiž mohou vyvolat ještě větší psychické potíže, které mohou v extrémních případech vyústit až v tragické následky.

Nepodceňujte deprese a stavy úzkostiNepodceňujte deprese a stavy úzkosti

Jak předejít depresím a úzkostem

Co by měl člověk dělat, aby netrpěl depresivními stavy? Především je nutné starat se o dobrou životosprávu, kvalitně jíst a zbytečně se nestresovat. Člověk, který podlehne stresu, si doslova koleduje o to, aby jeho organismus trpěl příznaky depresivních stavů. Deprese se dnes podle některých studií dotýká až desetiny populace, a to napříč věkovými kategoriemi. Nevyhýbá se ani mladým, úspěšným lidem, kteří mají stabilní zázemí. Deprese mohou být vyvolány různými faktory, mezi nejčastější příčiny však patří pracovní stres či osobní neúspěchy.

Nebojte se při depresích vyhledat odbornou pomoc

Trpíte-li depresí nebo úzkostmi často, je určitě dobré vyhledat odborníky, kteří vám dokáží poradit a najít vhodné řešení. Pro léčbu depresí v pokročilejších fázích se také dají používat různé potravinové doplňky a léky, důležité je však začít se změnou životního stylu, vyhýbat se stresu, častěji odpočívat, sportovat a také zdravěji jíst. Překotný životní styl bez odpočinku může být dobrým podhoubím pro vznik depresí a trvalých úzkostných stavů.

Léčba deprese není jednoduchou záležitostí. Ani odborníci se často neshodnou v tom, jak tento psychický problém odstranit. Co je však jisté: pakliže deprese podceníte a nezabýváte se jimi, mohou vyústit v mnohem větší psychické i fyzické problémy.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Náplasti a krémy pro jizvám a striím: Aby vaše pokožka vypadala dobře

Náplasti a krémy pro jizvám a striím: Aby vaše pokožka vypadala dobře

Trápí vás nevzhledné jizvy a strie, které se vyskytují na vaší pokožce? Moderní prostředky dokáží jejich výskyt do značné míry eliminovat. Použít se k tomu dají speciální gelové náplasti na jizvy, případně pak také silikonové náplasti a krémy.

Goji pro zdraví a pro krásu

Goji pro zdraví a pro krásu

Goji jsou plody kustovnice čínské rostoucí na středně velkých keřích. Tyto keře kvetou drobnými fialovými květy a plody goji vypadají jako malé červené bobulky. Goji- kustovnice čínská je známá hlavně díky své prospěšnosti pro lidský organismus. Obsahuje totiž velké množství vitaminů, jako je napří…


Kosmetické štětce pro dokonalé nalíčení

Kosmetické štětce pro dokonalé nalíčení

Chystáte se na párty? Nebo vás čeká důležitá schůzka? Potřebujete být dokonale nalíčená? Sebekvalitnější líčidla jsou vám k ničemu, pokud nemáte to správné náčiní! Profesionální štětce vám pomohou k dokonalému make-upu!

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Bolest kloubů patří k onemocněním, které trápí velké procento populace. Možná si myslíte, že jde o problém, který se týká spíše starších lidí, to ale není pravda. Byli byste překvapeni, kolik mladých lidí se s potížemi s klouby potýká. Pokud jde o dlouhodobou záležitost, má to za následek zhoršení p…