verze pro tisk

Kloubní výživa: udržujte své klouby v dobrém stavu

5. březen 2013

Při běžném pohybu a sportovních aktivitách jsou v našem těle velmi namáhány zejména klouby. Starší lidé mají s kloubním aparátem značné starosti. Zhoršená funkce kloubní chrupavky může v nejhroším případě vést až k tomu, že se člověk stane zcela imobilním a bude upoután na invalidní vozík. Abychom předešli nepříjemným bolestem kloubů a jejich špatné funkci, je vhodné užívat speciální doplňky stravy, které nesou strohé označení kloubní výživa.

Kloubní výživa: udržujte své klouby v dobrém stavuKloubní výživa: udržujte své klouby v dobrém stavu

K čemu slouží kloubní výživa

Kloubní výživa je doplňkem stravy, která pomáhá zlepšovat funkci kloubů a zamezuje jejich trvalému poškození. Nejčastějším onemocněním, které se dotýká právě kloubů a postihuje mnoho lidí ve středním a zejména starším věku, je artróza. Odborníci dokonce uvádějí, že toto onemocnění se týká až dvou třetin lidí starších padesáti let, výjimkou však není ani artróza u mnohem mladší generace. Problémy s klouby mohou být zapříčiněny mnoha faktory, zejména nedostatečným pohybem a právě špatnou výživou, respektive malým přísunem potřebných látek a vitamínů, které podporují kloubní aparát. Na zdraví kloubů by si měl dávat pozor každý z nás, dvojnásob to platí pro sportovce, jejichž klouby jsou namáhány daleko více a riziko zranění či pozdější nesprávné funkce kloubů je zde pravděpodobnější.

Kolagen

Kloubní výživa obvykle obsahuje několik účinných látek. v první řadě se jedná o kolagen. Tato bílkovina je běžnou součástí kloubní chrupavky, jde vlastně o vůbec nejdůležitější bílkovinu v lidském těle. Je přítomna i ve vazivu a pojivu. Její nedostatek může způsobit velké potíže s pohybovým aparátem. Kolagen je tudíž logicky jednou z nejvýznamnějších složek kloubní výživy jako doplňku stravy.

Glukosamin a chondroitin

Kromě kolagenu kloubní výživa obsahuje i další látky, jako jsou glukosamin, chondroitin a samozřejmě i nezbytný vitamín C. Glukosamin napomáhá lidskému organismus udržovat správnou funkci kloubních chrupavek. Jeho absence způsobuje již zmíněnou artrózu. K větší pružnosti kloubů pak přispívá chondroitin. Kloubní výživa, která obsahuje tuto látku, snižuje účinky zánětů kloubů a artrózy.

Na trhu je k dostání celá řada produktů, které pomáhají ke správné výživě a podpoře kloubního aparátu. Mezi kvalitní produkty se řadí také kloubní výživa Flextor, kterou dostanete ve všech kvalitních obchodech.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Trpíte bolestmi kloubů? Pomohou vám kolagenní doplňky stravy

Bolest kloubů patří k onemocněním, které trápí velké procento populace. Možná si myslíte, že jde o problém, který se týká spíše starších lidí, to ale není pravda. Byli byste překvapeni, kolik mladých lidí se s potížemi s klouby potýká. Pokud jde o dlouhodobou záležitost, má to za následek zhoršení p…

Nepodceňujte deprese a stavy úzkosti

Nepodceňujte deprese a stavy úzkosti

Dnešní uspěchaná doba přináší kromě kladů také nemalé zápory, které se u mnoha lidí projevují tím, že trpí depresemi a stavy úzkosti. Deprese jako nemoc bývala v dřívějších dobách hodně podceňována, dnes už se odborníci přiklánějí k názoru, že toto onemocnění „duše“ je potřeba léčit, tak jako se pro…


Sunarka: Dětské kaše, sušenky, těstoviny

Sunarka: Dětské kaše, sušenky, těstoviny

Mléčné i nemléčné kaše jsou významným doplňkem výživy kojenců při přechodu na pevnou stravu. Široká nabídka kaší, sušenek a nově i těstovin Sunarka spolehlivě pokrývá dětské potřeby i chutě.

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Potřebný odpočinek si můžete dopřát v lázních Velichovky

Pakliže dlouhodoběji trpíte zdravotními potížemi, cítíte se unaveni a nic vás nebaví, měli byste přemýšlet o tom, že na několik dní vysadíte z běžného pracovního režimu a dopřejete si trochu relaxace. Ideální je, pokud si vezmete pár dní dovolené a vyjedete si někam mimo domov, kde si dokonale odpoč…