verze pro tisk

Arganový olej: Poklad z Maroka

27. říjen 2013

V obchodech, které se zaměřují na zdravou výživu a také přírodní kosmetiku, dnes můžete narazit na produkty, jejichž hlavní a často jedinou složkou je arganový olej. Ten je získáván ze stromu Argania spinosa, jenž se původně vyskytoval na území dnešního Maroka. Proto se mu někdy také říká Marocký olej. Arganový olej je díky svému složení velmi příznivý pro lidský organismus.

Arganový olej: Poklad z MarokaArganový olej: Poklad z Maroka

Kouzlo arganového oleje

Arganový olej je prospěšný zejména díky vysokému obsahu vitamínů a dalších látek, které mají pozitivní účinky na lidskou pokožku a pleť. Proto se v současné době používá pro výrobu nejrůznějších kosmetických přípravků, jako jsou šampony na vlasy, krémy a masti na pleť. Je výborným doplňkem ve chvíli, kdy člověk trpí lupénkou či jinými kožními onemocněními.

Zároveň napomáhá k regeneraci pokožky, kterou hydratuje. Zamezuje vzniku akné, pleť při jeho pravidelné aplikaci není mastná. Dokonce se vyrábějí také kosmetické přípravky s arganovým olejem, které napomáhají k zamaskování strií, které vznikají především v důsledku náhlého roztahování kůže, například během těhotenství či při rychlém nabírání svalové hmoty.

Kyselina hyaluronová a její přínos

Kromě arganového oleje se v kosmetice využívá i řada dalších látek. Jednou z nich je kupříkladu kyselina hyaluronová. Přípravky s obsahem této kyseliny se používají při popáleninách či jiných poraněních pokožky. Díky kyselině hyaluronové dochází k její rychlejší regeneraci.

Pokud máte problémy s pokožkou, je vždy vhodné užívat kosmetiku, která je založena na výhradně přírodní bázi. Nezpůsobuje totiž alergické reakce a dokáže pokožce dodat přesně ty látky a vitamíny, které jsou k jejímu zdraví nezbytné. Arganový olej a kyselina hyaluronová jsou jen jedněmi z mnoha produktů, které vašemu tělu prospějí.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

Panenské oleje: 2 tipy na oleje pro krásnou pleť a zdraví

O pleť je potřeba se neustále starat tak, aby byla neustále svěží a mladistvá. Pokud již od mládí nebudete o svoji pleť dostatečně pečovat, vymstí se vám to velmi rychle jejím zestárnutím, které se projeví vznikem vrásek, jejím protažením a dalšími ú

Kustovnice čínská (Goji): Superpotravina nového tisíciletí

Kustovnice čínská (Goji): Superpotravina nového tisíciletí

Goji neboli kustovnici čínské se přezdívá rudé diamanty. Tvar tohoto červeného ovoce připomíná diamant, a co do obsahu vitamínů jde o skutečný poklad. Ještě donedávna nebyla kustovnice čínská v západním světě moc známá a používala se jen jako okrasná rostlina v živých plotech. Nyní ovšem zažívá skut…


Zázrak z přírody - Dóliva

Zázrak z přírody - Dóliva

Na dnešním trhu existuje až neuvěřitelně mnoho značek, které nabízejí kvalitní přírodní kosmetiku. Stojíme tedy před zásadním problémem, kterou značku si pro nás vybrat. Většina z nás by upřednostnila jednu značku, která nabízí péči jak o obličej a tělo, tak i o naše vlasy. A přesně takovou péči nám…

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Suchá pleť: Domácí a přírodní recepty pomohou!

Pleť je v zimě obzvlášť namáhaná. Mráz venku střídají přetopené místnosti a naše pokožka je mnohem sušší a dehydratované než v jiném ročním období. Podle předpovědí počasí se zdá, že nás zima ještě nějako dobu potrápí! Jak ulevit suchým rukám a obličeji?