verze pro tisk

Relax: Dovolená v Jizerských horách

17. prosinec 2010

Hledáte zajímavé místo pro příjemnou letní či zimní dovolenou? Mnoho možností nabízí Jizerské hory nacházející se mezi Českým rájem, Ještědem a Krkonošemi. Je to místo jako stvořené pro pěší turistiku, cyklistiku, koupání, horolezectví či lyžování. Na své si zde přijdou i fandové historických lokomotiv nebo milovníci výhledů z rozhleden. Kam se můžete v Jizerských horách vypravit?

Relax: Dovolená v Jizerských horáchRelax: Dovolená v Jizerských horách

Zajímavá městečka: Chrastava a Jizerka

Prvním z našich tipů na výlet v Jizerských horách je město Chrastava, které má dlouhou a bohatou historii, s níž se můžete blíže seznámit v Městském muzeu. Navštivte také rodný dům církevního malíře evropského významu Josefa Führicha, což je krásná hrázděná stavba z počátku 19. století, kde se navíc dochoval i původní nábytek. Obzvlášť před Vánoci vás pak jistě nadchne velký betlém v prvním patře domu.

Dále se podívejte třeba do malebné osady Jizerka, kde si můžete prohlédnout jak zde již od 16. století žili naši předkové a jak lidé žijí v pěkných horských chaloupkách dodnes. Chalupy jsou většinou celodřevěné, některé i bohatě zdobené. Do osady směřují četné cyklostezky, takže je ideálním cílem pro výlet na kole.

Krásné vyhlídky z rozhleden vás nadchnou

Je libo krásnou vyhlídku? Pak se vypravte na tu Smržovskou neboli Finkstein! K tomuto zajímavému místu se váže řada pověstí, o kterých se na příjemné pěší stezce dozvíte více. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak návštěva nedalekého kamenného viaduktu, který je technickým unikátem. Program výletu si také můžete zpestřit třeba návštěvou soukromého muzea přírodovědy v obci Smržovka, které sídlí stejně jako infocentrum v budově místní radnice.

Pěkný výhled do okolí vám taktéž poskytne rozhledna na Tanvaldském Špičáku. K rozhledně vás buďto doveze čtyřsedačková lanovka z Albrechtic nebo si můžete udělat zhruba dvoukilometrový pěší či cyklistický výšlap nádhernou přírodou. To jsou však podmínky vhodné spíše na jaro či léto. V zimě se z Tanvaldského Špičáku stává oblíbené lyžařské centrum.

Stylové ubytování v prvorepublikové Vile Karlov

Pokud se rozhodnete pro odpočinek v Jizerských horách, není od věci sehnat si příjemné ubytování. Stylová prvorepubliková Vila Karlov tento požadavek bezezbytku naplňuje. Navíc bydlíte v klidném prostředí přímo v centru Jizerských hor, takže ke všem výletním cílům to máte jen kousek.

Ve Vile Karlov je vám k dispozici bezplatné parkoviště, společenská místnost, úschovna lyží a jízdních kol, zahrada s ohništěm (pro letní, ale dokonce i pro zimní grilování ve velkém indiánském týpí), dětské hřiště, plně vybavená kuchyňka, v případě zájmu i možnost stravování formou polopenze nebo plné penze.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Jak skloubit cvičení a relax? V Praze to jde!

Pokud chcete vypadat skvěle, musíte pravidelně cvičit a současně myslet i na relax a zkrášlování. Tělo „sedřené“ cvičením určitě nevypadá dobře. A stejně tak i tělo, které jen odpočívá, není krásné. Nabízí se jen jedna možnost – skloubit cvičení s relaxem. Připadává vám to trochu postavené na hlavu?…

Dopřejte si relax v podobě jedinečného relaxačního víkendu

Dopřejte si relax v podobě jedinečného relaxačního víkendu

Po náročných pracovních dnech jsou naštěstí většině z nás dopřány volné chvíle v podobě víkendů. A tyto okamžiky je vhodné prožít tak, abychom se na začátku dalšího pracovního týdne vrátili do zaměstnání v plné síle a řádně odpočatí. Každý z nás si jistě představuje klidný a příjemný víkend jinak.


Letní relaxace na zahraničním pobytu se slevou

Letní relaxace na zahraničním pobytu se slevou

Blíží se období, kdy většina z nás zamíří na letní dovolenou, kde si bude vychutnávat zasloužený odpočinek a relaxaci. Tělo relaxaci nutně potřebuje, týdenní či dokonce čtrnáctidenní dovolená někde u moře či ve wellness hotelu jistě přijde vhod. Kde ale vzít peníze? Při sjednávání pobytů můžeme využ…

Originální vánoční dárek: Wellness pobyt

Originální vánoční dárek: Wellness pobyt

Zapomeňte na nudné dárky, které pod stromečkem rozbalujete každý rok. Hitem letošních Vánoc jsou zážitkové dárky zejména pro ženy. Mezi nimi vedou nejrůznější wellness pobyty. Jak vybrat relaxační pobyt a kde ho výhodně koupit?